ЗМІ повідомляють: у “темному інтернеті” продають базу даних клієнтів “Нової пошти”

У “темному інтернеті” виставлені на продаж дві бази клієнтів “Нової пошти” – на 500 тисяч і на 18 мільйонів користувачів. Про це на своїй сторінці в Facebook написав консультант з кібербезпеки Єгор Папишев.

фото з відкритих джерел

ОНОВЛЕНО 07 лютого 2018 року, 18.00 год

“Нова пошта” повідомила про те, що залучає кіберполіцію до розслідування справи щодо безпеки інформації:

“В «Нова Пошта» триває розслідування ситуації щодо нібито доступності баз даних компанії, яку 6 лютого описав у соцмережі Facebook користувач Єгор Папишев. Компанія вже співпрацює з ним та звернулася до Департаменту Кіберполіції Національної поліції України з метою залучити правоохоронців до з’ясування обставин, викладених у публікації”, – повідомляється на сайті “Нової пошти”.

ОНОВЛЕНО 06 лютого 2018 року, 19.04 год

“Сьогодні виявлений факт продажу невстановленими особами бази даних клієнтів “Нова Пошта”. Таких баз дві: перша містить інформацію близько півмільйона чоловік, з персональними даними в розбивці ПІБ/телефон/місто/серія та номер паспорта/email. Друга – 18 мільйонів записів, але з меншою деталізацією (лише ПІБ і телефон)”, – написав Папишев.

Відзначається, що кіберексперту вдалося зв’язатися з продавцем і перевірити якість інформації. Йому надали довільний шматок бази, а також дали можливість перевірити інформацію за номерами телефонів.

скріншот бази даних

“Номери належали зовсім різним людям з різних міст і ніяк не були пов’язані один з одним. Відповідь прийшла менше, ніж за п’ять хвилин, і містила абсолютно точні і свіжі дані про клієнтів (включаючи змінене, в зв’язку з недавнім заміжжям, прізвище однієї з них)”, – пише кіберексперт.

“Для додаткової перевірки я задав ще кілька телефонних номерів, які апріорі не могли бути використані в сервісі Нової Пошти (це корпоративні номери)  – їх в цій базі не виявилося”, – додав він.

Видання Internet.ua повідомляє, що продавець вийшов на зв’язок з російського поштового сервера та вказав ціну у 1500 гривень за детальну базу.

Прес-служба “Нової пошти” в коментарях під постом зазначила, що база не є достовірною.

Читайте також про те, як високопосадовець РНБО вимагає притягнути журналіста до відповідальності за допис у блозі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.