З’явився перелік сайтів, до яких СБУ рекомендує провайдерам обмежити доступ. Позасудово

Сергій Яригін, голова ВГО “Українське Піратське Співтовариство”, повідомив про появу нового переліку сайтів, до яких СБУ пропонує провайдерам обмежити доступ українцям. Він наводить лист, адресований ТОВ “ЛОАД.МІ”, Плужніку Д.М, в якому Служба Безпеки України рекомендує провайдеру обмежити доступ до переліку “інтернет-ресурсів, через які проводиться спланована антиукраїнська діяльність”. Лист датований 4 жовтня 2017-ого року.

фото з відкритих джерел

Сьогодні, 11 грудня 2017-ого року, Сергій Яригін, голова ВГО “Українське Піратське Співтовариство”, повідомив про появу нового переліку сайтів, до яких СБУ пропонує провайдерам обмежити доступ українцям.

Він наводить лист, адресований ТОВ “ЛОАД.МІ”, Плужніку Д.М, в якому Служба Безпеки України рекомендує провайдеру обмежити доступ до переліку “інтернет-ресурсів, через які проводиться спланована антиукраїнська діяльність, спрямована на поширення проросійського сепаратизму в інших, насамперед південно-східних регіонах України, а також автономістських ідей, переважно в західних областях”.

“… з метою нейтралізації та локалізації вказаних негативних процесів, неконтрольований розвиток яких може позначитися на рівні національної безпеки України, керуючись статтею 25 Закону України “Про Службу безпеки України”, рекомендуємо забезпечити обмеження доступу абонентам телекомунікаційних послуг провайдера до вищеописаних інформаційних Інтернет-ресурсів деструктивного характеру”, – йдеться в листі.

Джерело – ФБ-сторінка Сергія Яригіна, голови ВГО “Українське Піратське Співтовариство”
Джерело – ФБ-сторінка Сергія Яригіна, голови ВГО “Українське Піратське Співтовариство”

В додатку листа міститься перелік рекомендованих до блокування інтернет-ресурсів.

Всього в списку налічується 58 інтернет-ресурсів. Серед них :

  • ИА “Новороссия” (novorosinform.org)
  • Украина.ру (ukraina.ru)
  • Lifenews (life.ru)
  • Русская весна (rusvesna.su)
  • NOVORUS.info (novorus.info)
  • ИА “Новороссия” (novorossia.su)
  • Антимайдан (antimaydan.info)
  • Русское Агенство Новостей (ru-an.info)
  • ANNA-News (anna-news.info)
  • News Agency NOVOROSSIA TODAY (novorossia.today) та інші.
Джерело – ФБ-сторінка Сергія Яригіна, голови ВГО “Українське Піратське Співтовариство”
Джерело – ФБ-сторінка Сергія Яригіна, голови ВГО “Українське Піратське Співтовариство”

В листі відсутня інформація про докази чи судові рішення щодо зазначених вище інтернет-ресурсів, відповідно, наразі не йде мова про судові провадження щодо цих сайтів.

“З конференції офісу по свободі слова ОБСЄ у Відні це виглядає дуже некоректно і спробами незаконного впливу на провайдерів. В СБУ є докази проти цих сайтів (сама на них бачила досить багато фейків), чому б не отримати рішення суду?”, – зазначає експерт з інформаційної безпеки Тетяна Попова.

“Інтернет-свобода” продовджуватиме слідкувати за дотриманням прав інтернет-провайдерів та обмеженням доступу до інтернет-ресурсів в Україні.

Нагадаємо, 6 грудня Юрій Луценко пообіцяв до кінця року припинити діяльність ряд засобів масової інформації проросійської спрямованості в Україні.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.