Житель Черкаської області отримав 2 роки в’язниці за антиукраїнські висловлювання в соцмережах

За матеріалами Служби безпеки України засуджено жителя Черкаської області, який за повідомленням СБУ проводив антиукраїнську агітацію в соціальних мережах.

Ще у червні 2018 року співробітники спецслужби зазначили, що житель Сміли у Черкаській області на персональних сторінках соцмереж розміщував повідомлення із закликами до насильницької зміни конституційного ладу і захоплення державної влади. Під час обшуків за місцем проживання зловмисника правоохоронці виявили комп’ютерну техніку з матеріалами, які за даними Служби безпеки України підтверджують протиправну діяльність.

Засуджений розповів що саме розміщував у соцмережах:

Суд визнав затриманого винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України і призначив покарання у вигляді двох років позбавлення волі з відстрочкою покарання на один рік. Також суд забов’язав виплатити 20 тисяч гривень за проведену експертизу. Вирок вступив в законну силу.

Частина 2 ст.109 Кримінального кодексу України передбачає обмеження чи позбавлення засудженого на строк до трьох років. Стаття застосується у випадку “публічних закликів до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій”.

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях у червні 2018 року затримали жителя Маріуполя, який, за повідомленням спецслужби, здійснював антиукраїнську пропаганду у соцмережах.

Також  на початку 2018 року СБУ прозвітувала щодо кількості затримань адміністраторів соцмереж в Україні за попередній рік. Усього було затримано 338 мешканців України, суди ухвалили 36 обвинувачувальних вироків. Наш проект “Інтернет свобода” проаналізував частину з цих вироків.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.