Журналісти вимагають спростування та вибачень від полковника АТО

Після гучного скандалу між штабом АТО та журналістами “Громадського” у липні 2016 року довкола відео з позиціями військових в Авдіївці в Україні спалахнув новий конфлікт між пресдтавниками медіа та влади.

Українські журналісти вимагають від одного з командувачів частини військ АТО публічно вибачитися за безпідставні звинувачення та зневажливе ставлення до представників ЗМІ.

Звинувачення полковника АТО

Українське онлайн-видання Online.ua 2 листопада 2016 року опублікувало матеріал під назвою “Українські журналісти “допомогли” у загибелі бійця АТО: став відомий шокуючий факт”.

В ньому Едуард Москальов – полковник, командувач оперативно-тактичного угруповання “Маріуполь” та заступник командуючого військ ОК “Північ” з бойової підготовки, – звинуватив українських журналістів в діях, що спричинили до загибелі військового.

Москальов стверджує, що у серпні 2016 року він бачив як у н.п. Широкине, Донецька область, українські військові стріляли з важкої зброї спеціально перед камерами українських ЗМІ. Згодом по місцю, де були журналісти, почали вести вогонь снайпери незаконних озброєних формувань самопроголошених республік. В результаті, один з українських солдатів був вбитий.

“Журналісти свій репортаж отримали. А одна з сімей через це отримала”вантаж-200″. Виходить, ваші колеги стали мимовільними співучасниками вбивства нашого солдата”, – цитує полковника Online.ua.

При цьому Москальов не вказав, з якого саме видання були журналісти.

Реакція журналістів

Після публікації статті деякі українські журналісти, які працюють в зоні АТО, вирішили перевірити, чи справді полковник Москальов таке сказав й організували зустріч з ним. Відео з розмовою зафільмував кореспондент СТБ Ігор Левенок й виклав на свій Youtube-канал .

Також Ігор Левенюк на своїй Facebook сторінці опублікував повідомлення, в якому вважає, що тоді в Широкине були не українські журналісти, а з якогось “проросійського сайту”. Тому звинувачення Москальова – безпідставні. На його думку, командир АТО мав би негайно повідомити про інцидент ще в серпні 2016 року, а українські військові не повинні були б виконувати подібні прохання журналістів.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1105579476184665&id=100001978699952

Журналістка “5 каналу” Тетяна Ігнатченко пішла далі й написала звернення до кількох державних відомств, як Міністерство оборони, Міністерство інформаційної політики, Адміністрації президента та СБУ.

В тексті звернення вона вимагає від полковника або назвати імена причетних до інциденту журналістів, або публічно вибачитися за критику в бік представників українських медіа. На думку Ігнатченко, звинувачення полковника “завдають удару інформаційній безпеці України, ставлять під сумнів чесність та якість роботи журналістів, сприяють зростанню недовіри до українських ЗМІ”.

У тексті звернення фігурують близько двох десятків представники таких ЗМІ: “5 каналу”, ICTV, СТБ, ТРК  “Україна”, Інтер, Європейсьа фотоагенція.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=551969181666002&id=100005587749108

Реакції з боку органів влади станом на 8 листопада 2016 року немає.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.