Засновник Вікіпедії створює ресурс для боротьби з фейками – Wikitribune

Боротьба із фейковими новинами стає глобальною. Слідом за Google, платформу для боротьби із фейками створює засновник Вікіпедії Джиммі Уейлс.  Платформа має назву “Wikitribune”, проект буде запущений через 27 днів. Вже є сайт – https://www.wikitribune.com/.

Завдання Wikitribune –  перевірка новин на правдивість та публікація перевіреної інформації. Нова платформа буде безкоштовною. На ній не буде реклами.

Як завляє Джиммі Уейлс, ідея полягає в тому, щоб “поєднати професійну журналістику, спільноту волонтерів й надійно захистити інформацію”. Журналісти й волонтери будуть створовати, перевіряти й схвалювати новинні матеріали. В кожній статті буде вказане джерело інформації. Фінансуватиметься платформа за рахунок пожертв.

“Ми розробляємо живий інструмент, який буде продукувати достовірну інформацію з конкретними доказами її правдивості для того, щоб на основі неї ви могли виробити власну думку”, – зазначено на сайті платформи.

Скріншот із сайту платформи

Головна відмінність нового ресурсу від Вікіпедії полягає в тому, що основні редактори Wikitribune будуть отримувати грошову винагороду, розмір якої залежить від пожертв. “Чим більше коштів ми зберемо, тим більше журналістів ми зможемо найняти”, – зазначає засновник. Водночас спільнота читачів матиме змогу проводити фактчекінг та редагувати тексти на сайті.

«Це буде перший випадок, коли професійні та громадські журналісти працюватимуть пліч-о-пліч, на рівних, писатимуть історії та редагуватимуть їх наживо, за підтримки спільноти фактчекерів», – прокоментував Джиммі Уейлз.

 

Скріншот із сайту платформи

На сайті можна побачити прогрес відбору професійних журналістів та підтримки проекту. Загальна кількість професійних журналістів, яких планується долучити до проекту – 10. Волонтери та журналісти є рівними на цій платформі, – зазначається на сайті.

 

Нагадаємо, Google також боротиметься із фейками шляхом удосконалення Пошуку.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.