Законопроект про національну безпеку України ухвалено

Депутати Верховної Ради України підтримали закон про національну безпеку. За відповідне рішення №8068 проголосували 248 народних депутатів. Документ прописує розподіл повноважень і компетенцій органів секторів безпеки та оборони. Крім того, ухвалений законопроект передбачає демократичний цивільний контроль сектору безпеки і оборони.

Будівля Верховної Ради України. Фото: detector.media

Законопроект про нацбезеку передбачає, що видатки державного бюджету на оборонний сектор мають складати не менше 5% від запланованого обсягу ВВП, – передає Громадське.

У документі йдеться, що фундаментальним національним інтересом України є «інтеграція в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та НАТО».

Крім того, закон передбачає демократичний цивільний контроль сектору безпеки і оборони. Зокрема, з боку президента, Верховної Ради, уряду, Ради національної безпеки і оборони, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, судової влади, громадськості.

Громадські об’єднання, відповідно до закону, можуть отримувати інформацію про сферу нацбезпеки від державних органів, зокрема «від керівників складових сектору безпеки і оборони». Водночас зазначається, що громадськість не зможе отримувати інформацію з обмеженим доступом.

Також у документі йдеться, що сфера громадського контролю може бути обмежена законом.

Крівництво у сфері нацбезпеки здійснює президент, який є Верховним головнокомандувачем. Він вносить до ВР подання про оголошення війни та ухвалює рішення про застосування Збройних сил у разі військової агресії проти України.

Також президент очолює РНБО, призначає та звільняє з посади секретаря РНБО, вносить подання до парламенту про призначення на посаду та звільнення міністра оборони та глави Служби безпеки, призначає і звільняє з посад вище командування Збройних Сил України за поданням міністра оборони.

Нагадаємо, 24 травня 2018 року відбувся семінар “Як адвокатувати свободу Інтернету в українських реаліях”. Підсумки семінару читайте за лінком.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.