Західна розвідка зламала “Яндекс”, щоб шпигувати за обліковими записами користувачів – Reuters

Хакери, які працюють на західні служби в жовтні-листопаді зламали російську інтернеткомпанію “Яндекс”, вжививши “черв’яка”, який дозволяє стежити за обліковими записами користувачів. Про це повідомляє Reuters, посилаючись одразу на 4 анонімні джерела.

Фото з відкритих джерел

“Яндекс” заламали за допомогою “черв’яка” відомого як Regin. Його використовують країни розвідувального альянсу під назвою “П’ять очей”, куди входять США, Канада, Австралія, Нова Зеландія та Великобританія. У всіх відомствах відмовилися дати коментар Reuters щодо цієї новини.

Речник “Яндексу” Ілля Грабовський підтвердив факт зламу, однак відмовився надати додаткові деталі. “Цю атаку спеціалісти з безпеки виявили на ранньому етапі та встигли нейтралізувати її до того як була завдана шкода”, – повідомив він Reuters.

В той же час журналісти агентства отримали інформацію від своїх джерел, що хакери ймовірно намагалися отримати технічну інформацію як “Яндекс” ідентифікує акаунти користувачів. Це дозволило б їм видати себе за користувача сервісу і отримати доступ до їхніх повідомлень. Джерела стверджують, що хакери змогли отримати доступ до “Яндексу” щонайменше на кілька тижнів і за цей час їх не розкрили.

«Яндексом» щомісяця користуються 108 мільйонів користувачів у Росії. Компанія також працює в Білорусі, Казахстані та Туреччині.

Нагадаємо, нещодавно мобільні мережі щонайменше 10 великих операторів в 30 країнах світу зазнали кібератаки з боку найімовірніше китайських хакерів. Кібератака здійснювали протягом декількох років. Компанія з кібербезпеки Cybereason Inc повідомила, що зловмисники отримали доступ до інформації про дзвінки, смс, геолокації абонентів та паролів. Крім того, хакери вкрали обсяги даних, що стосувалися рахунків. Загалом від кібератаки постраждали компанії у більше, ніж 30 країнах.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.