Заборонені російські сайти є джерелом хакерських атак, які в Україні могли бути фатальними, – The Wall Street Journal

Заборонені 16 травня російські сайти, на думку експертів з кібербезпеки, є набагато більш небезпечними, ніж джерело пропаганди, адже є стартовими майданчиками для хакерських атак, – пише кореспондент The Wall Street Journal Томас Гроув.

Хакери можуть використати соціальні мережі як знаряддя збору особистої інформації про людей, яких збираються атакувати, і як платформи для розміщення шкідливих програм, йдеться далі.

В Україні подібні атаки могли мати смертоносний характер.

Після вторгнення Росії на схід України американська компанія з кібербезпеки CrowdStrike виявила, що російські хакери, ймовірно, пов’язані з угрупованням APT 28, розмістили шкідливу програму в додатку для Android, який поширювався через соцмережу “ВКонтакте”, розповідає журналіст.

“Зазначений вірус, за висновком CrowdStrike, міг бути використаний для виявлення місця розташування українських артилерійських одиниць, що зробило б їх потенційно вразливими для вогню”, – пише Гроув.

Так, на думку кореспондента, кібератаки в Україні стають все витонченішими. Наприкінці 2016-го хакери використовували новітні методи, аби вивести з ладу електропідстанцію в Києві, нагадує автор.

“Ці випадки в Україні дають можливість отримати інформацію про ворога до того, як він влаштує нові атаки на Заході”, – заявив Джон Халтквіст, аналітик компанії з кібербезпеки FireEye.

Нагадаємо, “Інтернет-свобода” публікувала дослідження про те, як Кремль реалізує гібридні й інформаційні агресії на пострадянському просторі.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.