Заблокований Вконтакте — п’ятий серед найпопулярніших в Україні сайтів

Крім російської соцмережі в топ-25 за жовтень потрапили заборонені yandex, odnoklassniki (ok.ru) та mail.ru. Вони відповідно на 8, 10 та 15 місці.

Про це свідчать дані дослідження Factum Group Ukraine, зробленими на замовлення Комітету Інтернет-асоціації України з питань Інтернет-реклами.

Дослідження стосуються третього кварталу 2018 року. За даними опитувань, у порівнянні з другим кварталом кількість активних користувачів інтернету старше 15 років трішки знизилась. Нині регулярно заходять у всесвітню мережу 63 відсотки українських користувачів. Останні два роки кількість користувачів Інтернету в Україні залишається майже незмінною.

За даними опитування, найбільше для виходу в інтернет використовують смартфони. Таких громадян 70%. По 36% потрапляють до всесвітньої мережі з домашнього ноутбука чи стаціонарного комп’ютера, 13% — з планшета, 6% — зі стаціонарного комп’ютера на роботі, 3% — з робочого ноутбука. По 1% користувачів виходять в інтернет з комп’ютера з місця навчання, в гостях чи з інтернет-кафе.

Оголошені й дані досліджень інтернет-аудиторії України за жовтень. Найпопулярнішими серед користувачів доменами стали:

  1. google
  2. youtube.com
  3. facebook.com
  4. ukr.net
  5. vkontakte (vk.com)

Також у першу десятку крім заборонених російських сайтів увійшли olx.ua, Приватбанк та Instagram.

З серпня п’ятірка сайтів-лідерів не змінилась, але ukr.net обігнав російську Вконтакте на один пункт: відтепер український акселератор новин на четвертій, а російська соцмережа на п’ятій позиції. Вконтакте у жовтні відвідав 31% української інтернет-аудиторії.

За підсумками ж минулого року, найбільший спад відвідуваності російських сайтів відбувся влітку, коли й були заборонені домени. З травня по вересень «ВКонтакте» втратив майже половину своєї аудиторії (місячне охоплення зменшилося із 62% — у травні до 32% у серпні), «Яндекс» — більше третини (із 57% — у травні до 34% — у серпні), «Мейл.ру» — також більше третини (із 54% — у травні до 28% у серпні), а «Однокласники» — більше половини (із 45% у травні до 22% — у серпні).

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.