За пост в Instagram іранського журналіста ув’язнили на півроку

Іранського журналіста Хусейна Гадаяні ув’язнили на шість місяців через пост у Instagram дворічної давності, у якому він звинуватив одно з представників уряду у зневазі до релігійної церемонії.

Фото AFP: Хусейн Гадаяні

Комітет захисту журналістів закликав звільнити Гадаяні та не переслідувати ЗМІ, що критикують владу. На сайті Комітету зазначається, за кілька годин після публікації журналіст видалив свій допис. 

Апеляцію Хусейна Гадаяні, оглядача консервативного державного видання “Джаван”, суд відхилив, оскільки він “не вибачився за свою злочинну поведінку” і “не намагався зменшити наслідки свого злочину”. 

Координатор Комітету захисту журналістів на Близькому Сході та Північній Африці Шериф Мансур заявив: “Засудження Хусейна Гадаяні до в’язниці показує, що критики влади та навіть ті, хто підтримує верховного лідера, не захищені. Ми закликаємо владу Ірану негайно звільнити Ghadyani і припинити використовувати журналістів, як пішаків у їхніх міжфракційних змаганнях”.

Нагадаємо, у серпні 2019 року нові дані про хакерську атаку на європейських журналістів оприлюднила Bellingcat. Команда розслідувачів заявила, що жертвами фішинг-атаки наприкінці липня стали 30 європейських спеціалістів з російських питань. А саму атаку здійснили для викрадення конфіденційних даних.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.