За допис у Facebook: на Київщині депутат напав та погрожував неповнолітньому активісту

Допис у Facebook став причиною нападу депутата на неповнолітнього активіста під час сесії районної ради на Київщині. Районний депутат Олександр Паламарчук привселюдно ображав, принижував і хапав за шию 16-річного активіста Сергія Чагарова з Гатного. Причина нападу — пост активіста в Фейсбуці про відпочинок депутата на Мальдівах.

Напад відбувся на сесії Гатненскої сільради в Київській області. Школяр і волонтер руху «Чесно» Сергій Чагаров готував статтю про декларації місцевих депутатів. Під час засідання, депутат районної ради від “Блоку Петра Порошенка” Олександр Паламарчук несподівано напав на підлітка.

“Під час засідання депутат райради раптово порушив питання щодо дописів у Facebook Сергія Чагарова. Паламарчук висловив школяреві свої претензії щодо його дописів, встав зі свого місця, підійшов до неповнолітнього, взяв його за вухо та підняв з місця”, – передає видання “Громада Київщини”.

Після цього Паламарчук стиснув рукою за шию Чагарова та почав погрожувати, що якщо той продовжить писати подібні дописи, “буде битий”.

Причина нападу — пост в Фейсбуці 16-річного Сергія Чагарова про відпочинок депутата на Мальдівах. Чагаров зазначив, що депутат їздив на Мальдіви, згадавши його супутницю.

Ось допис зі сторінки Сергія Чагарова, який, ймовірно, став причиною нападу: 

В той час як на сході України гинуть наші хлопці за те, щоб ми жили в мирі і спокої, депутатів Києво-Святошинської район…

Опубліковано Sergii Chagarov 9 липня 2017 р.

За фактом нападу на неповнолітнього відкрите кримінальне провадження. БПП готове відкликати депутата.

Ось фрагмент відео, як повівся депутат:

Відео, зняте в сільраді, триває 5 хвилин. Весь цей час депутат ображає неповнолітнього.

Сергій Чагаров розповів подробиці сутички Громадському Радіо:

«Все почалося з того моменту, як я голову Гатненської сільської ради притягнув до адміністративної відповідальності. Він не хотів давати мені інформацію стосовно того, що Гатненська сільська рада передала 48 га особливо цінних земель в оренду під незаконне будівництво компанії «Інтергал Буд». Тоді мене помітив громадський рух «Чесно» і долучив до моніторингу місцевого самоврядування. Я робив матеріал про декларації місцевих депутатів і зацікавився декларацією Паламарчука, так як він обраний від Гатного.

В своєму дописі я його нічим не ображав, це були мої власні думки. Там йшлося про поїздки Паламарчука за кордон з громадянкою Російської Федерації під час війни. За це він і підійшов до мене на засіданні сесії, взяв за вухо, підняв з місця, а потім ще погрожував фізичною розправою.

Коли він мене відпустив, до мене підійшов його брат, Ігор Паламарчук, який є адвокатом членом виконавчого комітету Гатненської сільської ради, і вдарив мене по обличчю», — розповів Сергій Чагаров.

Активіст додав, що стосовно цього інциденту відкрито кримінальне провадження за статтею № 125 — нанесення легких тілесних ушкоджень.

У “Чесно”, активістом якого є Чагаров, зазначили:

“Це все тому, що дитина пише запити до сільської ради та пише у соцмережі на суспільноважливі теми. Чагарову постійно погрожують. Ходять до школи, пишуть погрози в соцмережі”.

“Паламарчук, який їздить на Мальдіви, Кіпр, у Тайланд та Грузію та дарує бабусям по гвоздиці, виявився злиднем і безхатьком. Про це свідчить його декларація. На відео, де він схопив за шию школяра, який пише статтю про декларації депутатів ради, Паламарчук твердив, що платить податки і допомагає фронту і бабусям. Злидень зізнається, що кошти йому дає батько і він живе в його домі. Але не декларує ані кошти, ані житло”, – зазначили у “Чесно”.

Активістка Антикорупційного Руху в Київській області Алла Збанацька у себе на сторінці у Фейсбуці повідомляє, що питання нападу на неповнолінього буде розгдядатися в Гатненській сільській раді завтра о 15:00 на комісії з питань регламенту, депутатської етики, організації діяльності ради та взаємодії з органами місцевого самоврядування Києво-Святошинської районної ради:

ПИТАННЯ ЩОДО НАПАДУ НА НЕПОВНОЛІТНЬОГО жителя с. Гатне Києво-Святошинського району Sergii Chagarovбуде розгдядатися за…

Опубліковано Аллою Збанацькою 16 липня 2017 р.

Читайте підсумки за минулий місяць від “Інтернет-свободи” тут.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.