З 1 жовтня інтернет-провайдери Росії зобов’язані стежити за користувачами згідно з «пакетом законів Ярової»

З 1 жовтня російські оператори зв’язку зобов’язані зберігати весь інтернет-трафік користувачів протягом місяця. Кожен рік цей термін буде збільшуватися на 15% протягом наступних п’яти років. Причому не тільки електронну пошту, а й фото і відео — все, що користувачі публікували, дивилися або завантажували в інтернеті.

Згідно затвердженого навесні поточного року правил зберігання даних, тепер в обов’язки операторів входить зберігання розмов і текстових повідомлень абонентів протягом тридцяти діб, а далі протягом 5 років їм доведеться щорічно збільшувати ємності для зберігання на 15%.

Фото — Газета.Ру

Відносно операторів мобільного зв’язку та онлайн-сервісів, внесених до реєстру, норма вступила в силу вже з 1 липня поточного року, а інтернет-провайдерам дали невелике відтермінування до 1 жовтня.

«Оператор зв’язку, який надає послуги зв’язку і (або) послуги зв’язку по передачі даних, за винятком послуг зв’язку по передачі даних для цілей передачі голосової інформації, забезпечує з 1 липня 2018 р зберігання повідомлень електрозв’язку в нульовому обсязі, а з 1 жовтня 2018 року — зберігання в повному обсязі повідомлень електрозв’язку в технічних засобах накопичення інформації ємністю, що дорівнює обсягу електрозв’язку, відправлених та отриманих користувачами зазначеного оператора за 30 діб, що передують даті введення технічних засобів накопичення інформації в експлуатацію.

Ємність технічних засобів накопичення інформації збільшується щорічно на 15 відсотків протягом 5 років з дати введення технічних засобів накопичення інформації в експлуатацію».

Всю цю інформацію компанії будуть зобов’язані надавати на запит спецслужб.

При прийнятті «пакету Ярової» оператори оцінювали витрати на його реалізацію в кілька трильйонів рублів, попереджаючи про зростання тарифів. Експерти називали цифру в десятки трильйонів. Після прийняття постанови уряду РФ про терміни зберігання оператори знизили прогноз витрат до десятків мільярдів рублів.

Експерти і учасники ринку неодноразово попереджали, що оператори компенсують витрати на реалізацію «пакету Ярової» за рахунок збільшення тарифів.

Нагадаємо, Федеральна служба безпеки Росії оцінила суму витрат операторів зв’язку і інтернет-провайдерів для виконання вимог «пакету Ярової» в 4,5 трлн рублів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.