Єврокомісія почала антимонопольне розслідування проти Amazon. Компанії Безоса загрожує штраф у $23 млрд

Єврокомісія розпочала офіційне антимонопольне розслідування проти компанії Джеффа Безоса Amazon щодо використання даних продавців. Штраф може сягнути 23 мільярдів доларів.

Фото: Unsplash

Як повідомляється на сайті Єврокомісії, регулятор перевірить, чи не використовує компанія конфіденційні дані незалежних продавців у власних інтересах. 

Єврокомісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер зазначила: “Європейські споживачі все частіше купують онлайн. Електронна торгівля збільшила конкуренцію в роздрібній торгівлі і принесла більше вибору і кращі ціни. Тому я вирішила уважно ознайомитися з діловою практикою Amazon, щоб оцінити її відповідність правилам конкуренції ЄС”.

Amazon має подвійну роль на ринку: працює як продавець, продаючи товари на сайті, та надає платформу іншим продавцям. 

В ході розслідування Єврокомісія перевірить угоди між інтернет-гігантом і продавцями на ринку, зосереджуючись на тому, чи впливає на конкуренцію використання Amazon даних про продавців на ринку, а також інформацію про те, як компанія обирає товари для Buy Box, де клієнти можуть одразу додати обрані товари у кошик, оскільки більшість покупок здійснюється саме через цей розділ. 

Вестагер може накласти штраф на компанію в розмірі до 10% від глобального обороту. У 2018 році виручка Amazon склала понад $232 млрд, тож штраф Єврокомісії може сягнути $23 млрд. 

Компанія Безоса повідомила, що готова всіляко співпрацювати з Єврокомісією. Наразі невідомо скільки триватиме розслідування проти Amazon.

Раніше Amazon очолив рейтинг найдорожчих брендів світу. 

Нагадаємо, Федеральна торгова комісія США погодила рекордний штраф у 5 мільярдів доларів для Facebook через скандал з Cambridge Analytica. Для стягнення штрафу з компанії відповідне рішення має погодити ще Міністерство юстиції США. Про це стало відомо 12 липня 2019 року. Втім сума штрафу для Facebook суттєво не вдарить по компанії. Для порівняння, лише за перший квартал 2019 року прибуток Facebook склав 2,43 мільярдів доларів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.