ЄС схвалив транскордонне використання знеособлених даних

Нові правила наберуть чинності у всіх країнах ЄС за шість місяців після публікації. Про це пише iToday.tech, посилаючись на Computer Weekly. Видання зазначає, що Рада та парламент ЄС схвалили постанову, яка забезпечує вільне транскордонне використання знеособлених даних. Мова йде у першу чергу про інформацію, яка генерується та використовується IoT-пристроями, тобто мережевими об’єктами, що збирають дані з пристроїв, які працюють віддалено.

Голови урядів держав-членів ЄС ухвалили правила, які прибирають бар’єри на шляху вільного транскордонного переміщення та використання знеособлених даних у всіх країнах ЄС. Згідно з офіційною заявою, нові правила «призначені для прискорення зростання економіки, основаної на передачі даних та розвитку нових технологій, таких як системи машинного навчання та штучний інтелект».

Міністр з цифрового розвитку та економіки Австрії Маргарет Шрамбек відзначила, що «Сприятливі умови для сектору знеособлених даних покращать конкурентоздатність Європи. Відсутність кордонів та бар’єрів є ключовим фактором для зростання економіки і створення робочих місць та відкриє додаткові можливості для наших компаній. З цього моменту вони вільно обиратимуть провайдерів хмарних обчислень, які відповідають їх запитам». 

Під знеособленими постанова ЄС має на увазі дані з таких галузей як інтернет речей, штучний інтелект та машинне навчання. Це стосується і сфери BigData, зокрема, інформації з сільськогосподарського (інформація про добрива і вологу) та промислового (технічне забезпечення, запчастини, умови та терміни експлуатації) секторів.

Постанову ухвалили в Європарламенті 4 жовтня та схвалили у Раді ЄС 9 жовтня. Документ підпишуть наприкінці листопада та опублікують у офіційному журналі ЄС.

Нагадаємо, 1 березня Єврокомісія випустила рекомендації щодо ефективної боротьби з нелегальним контентом в інтернеті. Основний посил — посилення відповідальності постачальників інтернет-послуг за управління контентом.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.