Є мінімальна кількість інноваційних людей для лобіювання телекому та ІТ в новій Раді – Олександр Данченко

Олександр Данченко, голова комітету ВР з питань інформатизації та зв’язку та народний депутат парламенту 8 скликання, вважає, що у новій Раді буде мінімальна кількість інноваційних людей для лобіювання телекому та ІТ, але за рахунок монокоаліції та підтримки президента вони матимуть більше можливостей проводити цифрові закони.

Фото з сайту комітету ВР з питань інформатизації та зв’язку

Про це у інтерв’ю LIGA.net розповів Олександр Данченко. 

“З телекому, на жаль, тільки Олександр Федієнко (майбутній народний депутат від “Слуги народу” та голова правління ІнАУ – ред.). Але, при всій повазі до нього, йому потрібно буде рости ширше. Попереду питання радіочастотних ресурсів, взаємодія з ITU, кібербезпеки, поштового зв’язку та блокчейну. Там є і хороші хлопці, як Олександр Кубраков з BRDO, я познайомився з Михайлом Федоровим. У Вакарчука є Кіра Рудик. Той же Олексій Гончарук з Офісу президента. Ці люди не зовсім професіонали, але вони інноваційні і теоретично можуть розібратися”, – зазначив Данченко. 

За словами Данченка, закони та напрацювання комітету Верховної Ради VIIІ скликання передали наступникам. 

“Увесь цей цифровий блок, про який говорить президент, можна проголосувати на початку роботи парламенту. Прийняти 7 законів і галузь з точки зору законодавства реформована на усі 5 років. Ми передаємо на 90% готову стратегію реформування усієї галузі з реальними напрацюваннями у Європарламенті, Єврокомісії, США, Кореї. Її можна допрацювати, але небагато, оскільки закони вже узгоджені з ЄС, ITU, і не це не потрібно витрачати час”, – додав голова комітету ВР з питань інформатизації та зв’язку. 

Ще один закон, який комітет передає новим депутатам, – про публічні реєстри для створення єдиної системи реєстрів, які між собою взаємодіють. 

Коментуючи питання про підсумки роботи комітету за останні п’ять років, Данченко називає досягненнями організацію запуску 3G, спільну з регулятором підготовку тендеру на 4G, закон про основи кібербезпеки, закон 3224, який відкриває можливості банкам використовувати Bank ID та Mobile ID та закон про електронні довірчі послуги. 

На питання про те, що не встиг зробити комітет за головування Данченка, народний депутат називає зосередження функцій ІТ та цифровізації у одному відомстві. 

“Комітет зробив свою стратегію розвитку цифровізації. У коаліційній угоді говорилося, що ми повинні сконцентрувати функції ІТ та цифровізації у одному місці. Грубо кажучи, зробити когось у Кабміні відповідальним. Або віце-прем’єра, або нове міністерство. На останньому пункті всі починали кричати, мовляв Данченко хоче під себе міністерство. Ні. Мова йшла про скорочення дублюючих функцій у п’яти існуючих міністерствах”, – розповів Данченко.

Нагадаємо, Кіра Рудик, депутатка від партії Святослава Вакарчука “Голос” та голова українського підрозділу міжнародної IT-компанії Ring, зазначила, що наполягатиме на створенні окремого комітету Верховної Ради ІХ скликання, який взаємодіятиме та допомагатиме ІТ-галузі і займатиметься інноваціями та цифровізацією в державі. На її думку, у новому парламенті буде достатня кількість людей для створення такого комітету. Серед питань, які Рудик планує вирішувати під час роботи у новому парламенті – питання підприємців-спрощенців, які працюють у ІТ-галузі. 

Ключові пропозиції стейкхолдерів щодо того, яке законодавство потрібно для розвитку інтернету, читайте на нашому сайті. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.