Які дані користувачів «ВКонтакте» передає спецслужбам Росії

Соцмережа передає дані про IP-адреси, з яких входили на сторінку, історію зміни паролів, зміни прив’язаного номера телефону, а також імені та прізвища користувача.

Мешканка Барнаула Марія Мотузна опублікувала в Твіттері матеріали справи проти неї, які слідству надала адміністрація «ВКонтакте». Марію звинувачують в екстремізмі через картинки про релігію і «приниження негроїдної раси» на старій сторінці у «ВКонтакте». За словами Мотузної, картинки, які надали до судового розгляду, були завантажені в 2016 році на вже віддалену стару сторінку у «ВКонтакте».

З опублікованих документів виходить, що соцмережа надала таки дані:

  • IP-адреси, з яких здійснювався вхід на сторінку;
  • історію зміни паролів;
  • зміни прив’язаного номера телефону;
  • зміна імені та прізвища користувача;
  • історію звернень в службу підтримки соцмережі;
  • історію блокувань сторінки за спам.

Надани дані підписані керівником служби безпеки «ВКонтакте».

У свою чергу в прес-службі «ВКонтакте повідомили»:

За ненадання інформації за офіційними запитами передбачається відповідальність, в тому числі кримінальна. Ми дуже ретельно перевіряємо коректність оформлення кожного запиту — ті, які не відповідають законодавству, залишаються без відповіді. Однак в запиті не розкриваються конкретні обставини справи — ми ніколи не знаємо, запитують у нас дані на серійного вбивцю або у справі «за мем».

При цьому ми вважаємо за необхідне вдосконалювати законодавство — як ми висловлювалися раніше, ми виступаємо за амністію несправедливо засуджених користувачів і декриміналізацію подібних випадків в майбутньому.

Нагадаємо, у червні 2016 року уряд Росії затвердив процедуру щодо зберігання всього трафіку російських користувачів за останні 30 діб. У перелік інформації для збору входять голосові й текстові повідомлення, зображення, аудіо, відео.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.