Як українці «підправили» рейтинг сторінки FIFA на Facebook

Близько 160 000 українців взяли участь у флешмобі та обвалили рейтинг сторінки FIFA у фейсбуці з 5 зірок, до 1,1. У FIFA не змогли нічого інакшого зробити, як прибрати розділ з відгуками.

fb.com/fifa

 

Все почалось з того, що 7 липня на Чемпіонаті світу по футболу у 1/4 фіналу збірна Хорватії обіграла збірну РФ, а після матчу футболіст Домагой Віда (у минулому — гравець київського «Динамо»), який забив гол в тому матчі, записав відеозвернення зі словами «Слава Україні!». Дисциплінарний комітет ФІФА виніс попередження Віді за його звернення, розцінивши його як політичне.

Українці залишилися обурені цим, тому запустили флешмоб, у якому користувачі фейсбуку ставлять найнижчий рейтинг сторінці міжнародної федерації футболу FIFA.

Окрім голосування на сторінці FIFA, українці створювали та поширювалы меми на тему цього флешмобу, — ось декілька з них.

Пізніше користувачі, які відмітились на сторінці Федерації, почали скаржитися на блокування їхніх фейсбук-акаунтів та / або запити на зміну паролю. Напевно, алгоритми соцмережі вирішили, що така кількість негативних оцінок сторінки FIFA — робота ботів.

Ближче до обіду 10 липня адміністратори фейсбук-сторінки FIFA, очікувано, прибрали розділ з відгуками. На той момент сторінка вже мала рейтинг 1.1 (з 5 можливих).

Втрати FIFA від такої акціі суто репутаційні, оскільки ця історія набрала широкого розголосу у медіа, а суто з технічного боку — ніяких наслідків від зниження рейтинку для фейсбук-сторінки Міжнародної футбольної федерації це не призведе та зв’язку між рейтингом сторінки та ранжування контенту всередині алгоритмів соцмережі немає.

Нагадаємо, що у травні 2018 року активісти запустили флешмоб у фейсбуці до четвертої річниці арешту Сенцова й Кольченка, де користувачі просять розповісти, що сталося за час ув’язнення у РФ українського активіста Олександра Кольченка і режисера Олега Сенцова.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.