Як уберегтися в Інтернеті в часи конфлікту – запустили анімовані ролики

“Публікувати все, що не порушує закон – право будь-якого громадянина. Однак необдумана публікація може коштувати комусь життя” – ключовий меседж двох анімованих роликів на тему інформаційної безпеки України в умовах конфлікту, опублікованих  ГО “Інтерньюз-Україна” та проектом “Свобода Інтернету”.

кадр з ролика, який показує, що користувачі іноді публікують відео з пересуванням військової техніки

Ролики підсумовують ключові тези Рекомендацій з інформаційної безпеки. Рекомендації  були створені у серпні 2017 року за результатми спільних робочих зустрічей з представниками Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства інформаційної політики,  журналістами, міжнародними організаціями та IT-спільноти.

Автори роликів мають на меті привернути увагу користувачів до необхідності захищати свободу слова в Інтернеті, беручи до уваги умови війни на Донбасі, де на окупованих територіях заручниками стають проукраїнські користувачі, а життя військових на передовій залежить від знання базових правил цифрової безпеки.

Окремим меседжем ролики рекомендують правоохоронцям покращувати інформування громадськості щодо дій, які викликають  значний суспільний резонанс (обшуки в IT-компаніях, затримання користувачів і тд).

у роликах надані поради з цифрової безпеки в часи конфлікту

У концепцію відео, створених спільно з командою Clever Studios, закладена ідея анімованої графіки на основі реальних персонажів. Одним з них став блоґер – радіотехнік Едуард Недєляєв, якого арештували в окупованому Луганську восени 2016 року. Сьогодні Едуард вже на свободі, однак цей випадок нагадує користувачам  про ризик бути ідентифікованим через соціальні мережі.

Повна версія першого ролика: https://youtu.be/IuEqagyP5Yg

Повна версія другого ролика: https://youtu.be/J-dSzvFE4FU

Перший ролик був опублікований на офіційній сторінці проекту Свобода Інтернету у Facebook й охоплення трьох сюжетів за п’ять днів склала більш як 1000 переглядів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.