Як дані пацієнтів та систему eHealth захищають від кібератак – заступник міністра охорони здоров’я

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк заявив, що електронна система eHealth добре захищена від атак та проникнень, а архітектура системи пройшла експертизу міжнародних спеціалістів. Ковтонюк також додав, що інформація про можливі витоки даних пацієнтів неправдива.

Фото Укрінформ: Павло Ковтонюк

Центральну базу даних eHealth проектували, дотримуючись світових практик у сфері захисту даних, а дані обробляються відповідно до вимог ЗУ “Про захист персональних даних”, повідомив Ковтонюк у коментарі “Детектору медіа”. 

«На даний час Центральна база даних електронної системи охорони здоров’я знаходиться на території України, у захищеному дата-центрі в місті Києві. Цей дата-центр має комплексну систему захисту інформації», — зазначив Ковтонюк.

За словами заступника міністра, для захисту системи використовуються розмежування доступу, двофакторна аутентифікація, ізоляція окремих компонентів і баз даних. Крім того, система має перевірку цілісності даних, що дозволяє уникнути підмін чи несанкціонованого втручання. 

Ковтонюк також повідомив, що до розробки компонентів eHealth залучалися фахівці з кібербезпеки декількох незалежних компаній, зокрема з «Великої четвірки» (найбільші у світі компанії, що надають аудиторські й консалтингові послуги). На кожному етапі розробки та запуску електронної системи охорони здоров’я проводилися аудити кібербезпеки. 

1 березня в Україні у тестовому режимі запрацювала електронна медична картка в eHealth, а 1 квітня – електронний рецепт в рамках програми “Доступні ліки”. На сьогодні у системі зберігаються дані 1302 зареєстрованих закладів первинної ланки та 28 мільйонів декларацій між лікарями та пацієнтами. 

Нагадаємо, 29 липня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про розвиток електронних послуг, спрямований на доступність, зручність надання таких послуг та захист національних даних. Указ набрав чинності з дня опублікування. 

Кабінет міністрів впродовж 2019 року має зробити електронними послуги, пов’язані із народженням дитини, реєстрацією місця проживання дитини, реєстрацією фізичної особи як платника податків під час оформлення паспорта громадянина України вперше. Інші пріоритетні послуги мають бути впроваджені впродовж 2020-2021 років. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.