Витік даних у Facebook: 419 мільйонів номерів у відкритому доступі

У мережі у вільному доступі опинилися телефонні номери, ІD, дати народження та країни проживання більше, ніж 419 мільйонів користувачів Facebook. Витік даних знайшов експерт з безпеки Саньям Джейн.

Зображення з відкритих джерел

Як пише TechСrunch, на незахищеному сервері містилися дані 133 мільйонів американців, 50 мільйонів користувачів з В’єтнаму, 18 мільйонів британців. Журналісти видання перевірили частину даних, що опинилися у вільному доступі, а експерт Саньям Джейн знайшов у базі контакти декількох знаменитостей.

Після розголосу про витік даних сервер відключили від хостингу. Facebook також відреагував на інцидент. 

Прес-секретар соцмережі Джей Нанкароу повідомив, що база є застарілою, а витік міг статися до внесення змін минулого року, коли Facebook прибрав можливість додавати друзів за номером телефону. 

“Наразі дані видалені. Ми не знайшли доказів, що облікові записи користувачів з числа постраждалих були зламані”, – додав Нанкароу.

TechСrunch також пише, що Facebook обмежує доступ розробників до телефонних номерів користувачів соцмережі та ускладнює пошук контактів. 

Нагадаємо, з середини вересня 2019 року компанія Facebook посилює умови авторизації для рекламодавців, аби запобігти втручанню у вибори США у 2020 році. Нововведення передбачають, що рекламодавці повинні будуть надавати більше інформації, щоб мати змогу розміщувати рекламу. Якщо вони цього не зроблять до середини жовтня, їхні оголошення Facebook призупинить.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.