Високопосадовець РНБО вимагає притягнути журналіста до відповідальності за допис у блозі

У Службі безпеки України повідомили, що звернення першого заступника секретаря РНБОУ Олега Гладковського щодо нібито вчинення журналістом-розслідувачем Олександром Дубинським дій із ознаками державної зради розглянуть в установленому порядку. Приводом для звернення до СБУ стала серія публікацій «І рибку з’їсти і в РНБО сісти», оприлюднених на сайті журналіста dubinsky.pro, де висловлюються підозри щодо співпраці секретаря РНБО з російськими спецслужбами.

фото з відкритих джерел

У Службі безпеки України підтвердили, що отримали листа від першого заступника секретаря РНБОУ Олега Гладковського із проханням внести до Єдиного реєстру досудового розслідування відомості про «вчинення Дубинським О.А. дій, що мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого двома статтями КК України, в тому числі й статтею «Державна зрада».

«Закон зобов’язує нас його розглянути, – зазначила речниця СБУ Олена Гітлянська. – Ми розглядаємо всі звернення в установленому законом порядку. Поки що коментувати, яким буде рішення, зарано».

Сам Олег Гладковський у відповіді на запит каналу «1+1» теж підтвердив, що надіслав на ім’я Голови Служби безпеки України пана Грицака заяву, в якій просить внести відомості про вчинення Дубинським О.А. дій, що мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 259 КК України «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності», кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 111 КК України «Державна зрада», до Єдиного реєстру досудового розслідування.

Пан Гладковський у своєму зверненні до репортерського колективу ТСН наголосив, що його заява стосується особисто Олександра Дубинського, оскільки матеріал, який став причиною звернення, був оприлюднений на сайті журналіста і «ніяким чином не відноситься ані до каналу 1+1, ані до публіцистичної програми «Гроші».

У зверненні перший заступник секретаря РНБОУ також наголошує, що публікація, про яку йдеться, на його переконання, «носить відверто підривний характер і напряму стосується Національної безпеки та обороноздатності Держави Україна».

Нагадаємо, на Донеччині СБУ затримала четверо мешканців Донеччини, які входили до агентурної мережі терористів, регулярно передавали через акаунти у соцмережах інформацію про сили антитерористичної операції, зокрема повідомляли кураторам з російських спецслужб дані про дислокацію та пересування військових підрозділів, задіяних в АТО у Краматорському та Слов’янському районах.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.