«Врятувати Берилію»: У Естонії стартували найбільші у світі навчання НАТО з кібербезпеки

З 8 по 12 квітня у Естонії проходять найбільші у світі щорічні навчання з кібербезпеки – Locked Shields. Навчання організовує Талліннський центр співробітництва НАТО з кіберзахисту з метою тренування спеціалістів у сфері захисту ІТ-систем в умовах кібератаки. Про це повідомляє Центр кіберзахисту НАТО.

Фото ccdcoe.org: Locked Shields-2018

У навчаннях беруть участь близько тисячі учасників з 30 країн, яких об’єднали у 23 команди. Тренування проходитимуть у форматі стратегічної гри, беручи до уваги поточні кіберзагрози.

За сценарієм учасники мають рятувати від масових кібератак вигадану країну Берилію, яка проводить національні вибори. Масові кібератаки націлені проти важливих інфраструктурних об’єктів – систем очищення води, електромереж, які кожна з команд має «відбити». Умови стратегічної гри ускладнюються також тим, що за сценарцієм кіберзагрози впливають на національне сприйняття результатів виборів, що призводить до громадських заворушень.

Учасники Locked Shields навчаються як групи швидкого реагування на кібератаки в умовах тиску. Крім того, команди розглядатимуть можливості механізмів координації з правоохоронними органами.

«Це унікальна можливість для кіберекспертів практикувати захист національних ІТ-систем і критичної інфраструктури під напруженим тиском жорсткої кібератаки», — повідомляють в прес-службі Центру кіберзахисту НАТО у Таллінні.

Locked Shields проходять за підтримки Сил оборони Естонії та Фінляндії і командування збройними силами США в Європі та Південно-корейського дослідницького інституту державної безпеки.

Вперше Locked Shields пройшли у 2010 році.

Нагадаємо, як повідомив начальник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Олександр Климчук, напередодні виборів Президента України 2019 спеціалісти ЦВК мали пройти кібернавчання.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.