«ВКонтакте» розкриє статистику запитів від органів влади про користувачів

Російська соцмережа «ВКонтакте» хоче зробити загальнодоступною статистику звернень органів влади до соціальної мережі.

Фото — qha.com.ua

«Ми плануємо зробити процес більш прозорим і ділитися загальною статистикою запитів» – заявили представники «ВКонтакте» в розмові з «Бі-бі-сі».

Такі дії пов`язані з тим, що громадськості стало відомо, які саме дані передає «ВКонтакте». Виявилось, що соцмережа розкрила поліції історію зміни паролів і прикріпленого до сторінки номера телефону, звернень в службу підтримки і блокувань сторінки за спам, а також дані про всі адреси, з яких здійснювався вхі

Саме в цій соцмережі розміщувала меми 23-річна Марія Мотузна з Барнаула. Як і сотням інших користувачів соцмережі, Мотузній загрожує тюремний термін за звинуваченням в екстремізмі через збережені в її акаунті «ВКонтакте» картинки.

Тоді в прес-службі соцмережі пояснили, що закон зобов’язує їх надавати необхідну інформацію за запитом правоохоронних органів.

Наразі немає інформації, коли статистика запитів державних органів стане доступною, що саме в ній буде відображено, і чи можна буде побачити конкретні запити влади.

Західні компанії теж отримують запити з Росії, але не всі поспішають їх задовольняти. Результати вони публікують раз на півроку в звітах про прозорість. Ось один з них.

Нагадаємо, в кінці 2017 року, Червоногвардійський суд Санкт-Петербурга виніс вирок — позбавлення волі на 2 роки суворого режиму — Володимиру Тимошенку за пост в соціальній мережі «ВКонтакте».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.