Верховна Рада пропонує запровадити відповідальність за публічне заперечення агресії Росії проти України

Верховна Рада включила в порядок денний сесії законопроект, яким передбачається запровадження кримінальної відповідальності за публічне заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України, – передає Укрінформ.

фото з відкритих джерел

Відповідне рішення було ухвалено 5 грудня 2017-ого року з четвертої спроби, за нього проголосували 227 депутатів при мінімально необхідних 226. Наразі законопроект опрацьовується в комітеті.

Проектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 442-1 “Публічне заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України”, в якій передбачається кримінальна відповідальність за публічне заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України. А також  виготовлення і розповсюдження матеріалів з таким запереченням. Також пропонується надати право здійснювати досудове розслідування злочину, передбаченого статтею 442-1 Кримінального кодексу України, слідчим органам безпеки України.

Згідно із законопроектом, публічне заперечення факту воєнної агресії Росії, факту захоплення внаслідок збройної агресії Російської Федерації тимчасово окупованої території України в 2014 році, а також виготовлення та розповсюдження матеріалів із таким запереченням має каратися штрафом від трьох до десяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років. Ті самі дії, вчинені службовими особами або якщо вони вчинені повторно, – караються позбавленням волі на строк до п’яти років.

Серед авторів законопроекту, зокрема, перший заступник голови фракції “Народний фронт” Андрій Тетерук і член цієї ж фракції Антон Геращенко.

Нагадаємо,  в грудні з’явився перелік сайтів, до яких СБУ рекомендує провайдерам обмежити доступ. Позасудово

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.