Як Фейсбук «вимивав» приватність або чому варто слідкувати за приватністю у соцмережах?

Приватність на Facebook зникала поступово. З початку роботи Facebook його налаштування доступу до персональних даних змінилися докорінно. З’явився набагато більший доступ до персональних даних. Про це пише Джудіт Брун на сайті Free Speech Debate.

Graphic by Matt McKeon

Авторка зазначає, що, коли вона приєдналася до Facebook у 2005 році, то знала, хто може подивитись інформацію з її акаунту – лише її університетське товариство та друзі. Та потім ситуація змінилася, зазначає Джудіт:

«За кілька років потому я була вже не впевнена в цьому. Нині ж я знаю, що треба регулярно перевіряти мої налаштування приватності та відповідно впорядковувати їх. Потрібно виставляти приватність фотографій, особистої інформації та інтересів з тим, щоб зробити їх доступними до того обмеженого кола людей, які мають їх бачити», — підкреслює журналіст.

З моменту запуску Facebook у 2005, була здійснена серія змін, що значно обмежила приватність у соцмережі, включно з транформацією визначення персональної інформації. Ці зміни пояснювались тим, що керівництво соцмережі намагалося зробити базу даних користувачів прибутковою за допомогою персоналізованої реклами та надаючи доступ компаніям, розповідає Джудіт.

У 2005 доступними для користувачів Facebook були лише ім’я, фото, стать та друзі людини, інша ж інформація була відома тільки друзям. Вже у 2007 зміна налаштувань приватності зробила всю інформацію окрім контактів доступною для друзів друзів, а ім’я, фото, стать та друзі — для всього інтернету. До квітня 2010 кожен у всесвітній мережі мав доступ до твоїх уподобань, фото, постів на стіні, друзів та даних особистого акаунту.

Це часто заплутує  та робить непрозорим  користування соцмережею, підкреслює авторка. Яскраве порівняння зміни ступеню доступності даних показано на графіках Matt McKeon, де представлені  дані за 2005 та 2010 роки.  Шокує, що дані користувачів стали так вільно доступні у Facebook, ділиться емоціями Джудіт Брун.

Нещодавно Facebook зіштовхнувся з судовими процесами від батьків та критикою від користувачів, які мають на меті зробити політику приватності більш прозорою. Це вже змінило налаштування доступу до інформації акаунтів, і тепер на сторінці соцмережі щодо політики приватності даних є повніша інформація.

Урок, що витікає з графіки  — це не приймати вашу конфіденційність за належне, а контролювати самому ваші налаштування у соцмережах відповідно до ваших бажань, зазначає Джудіт Брун.

Детальніше ж про особисту безпеку у соцмережах читайте у серії публікацій на нашому сайті. Дізнавайтеся, що варто робити користувачам задля самозахисту, тут.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.