В Єгипті почнуть карати за відвідування заборонених сайтів

Президент Єгипту підписав закон про штрафи за відвідування заборонених сайтів. За даними BBC, в країні заблокували понад 500 онлайн-ресурсів.

Президент Єгипту Абдуль Фаттах аль-Сісі підписав закон, що посилює контроль за інтернетом. Згідно з документом про «кіберзлочинність», сайт заблокують, якщо він загрожує національній безпеці або стабільності економіки. За відвідування таких ресурсів загрожує штраф до 20 тисяч єгипетських фунтів (≈30 тисяч гривень) або тюремне ув’язнення.

На думку єгипетської влади, новий закон необхідний для боротьби з тероризмом, однак правозахисники звинувачують уряд в спробі придушити будь-яке політичне інакомислення в країні.

Інтернет-провайдери повинні будуть стежити за активністю користувачів і передавати інформацію на вимогу правоохоронців.

Нагадаємо, в минуломі місяці уряд Єгипту схвалив законопроект, відповідно до якого правоохоронні органи отримають повноваження блокувати облікові записи в соцмережах і карати журналістів за поширення недостовірних та маніпулятивних новин. А популярних користувачів, у яких кількість підписників в Фейсбуці або Твіттері становить понад 5000 — прирівняють до ЗМІ.

Коментарі

data-url="https://netfreedom.org.ua/v-yegypti-pochnut-karaty-za-vidviduvannya-zaboronenyh-sajtiv/" data-title="В Єгипті почнуть карати за відвідування заборонених сайтів">

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.