В Єгипті блокуватимуть соцмережі, а користувачів прирівняють до ЗМІ

Уряд Єгипту схвалив законопроект, відповідно до якого правоохоронні органи отримають повноваження блокувати облікові записи в соцмережах і карати журналістів за поширення недостовірних та маніпулятивних новин. А популярних користувачів, у яких кількість підписників в Фейсбуці або Твіттері становить понад п’ять тисяч — прирівняють до ЗМІ, — передає Reuters.

Користувачів-п’ятитисячників будуть карати за поширення неправдивої інформації або за заклики до порушення закону. Дотримання закону контролюватиме спеціальний наглядовий орган — Верховна рада Єгипту з регулювання ЗМІ.

Створювати нові інтернет-ресурси тепер теж буде не так просто, адже закон зобов’язує редакцію отримати ліцензію від Верховної ради, що має повноваження блокувати будь-які сайти і накладати штрафи на їхніх редакторів.

Прихильники президента Єгипту Сісі стверджують, що цей закон покликаний захищати свободу вираження думок і був затверджений після консультацій з судовими експертами та журналістами.

Однак критики стверджують, що це дасть правову основу уряду для розправи з інакомисленням і збільшення контролю над соціальними медіа. Нечітке формулювання закону дозволяє владі інтерпретувати порушення на свій розсуд і контролювати ЗМІ.

В останні місяці в Єгипті були заблоковані сотні новинних сайтів і блогів, близько десятка користувачів та журналістів були заарештовані у 2018 році. . Їм було пред’явлено звинувачення в публікації фейкових новин. Багато хто з затриманих був критиком уряду.

Нагадаємо, що у парламенті Франції проголосували за законопроект про боротьбу з фейковими новинами, який дозволить судам визначати достовірність повідомлень у період виборів в країні.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.