В Росії користувачів месенджерів ідентифікуватимуть за номером телефону

Оператори мобільного зв’язку повинні встановлювати особистість користувача за запитом месенджера протягом 20 хвилин. Розпорядження про це підписав прем’єр-міністр РФ Дмитро Мєдвєдєв.

Як пише Детектор Медіа, посилаючись на TJournal , власники месенджерів спільно з операторами зв’язку Росії мають проводити ідентифікацію користувачів за їхнім мобільним номером. Відтепер сервісам у Росії потрібно буде перевіряти, чи є власник SIM-картки та користувач месенджеру однією особою.

Така постанова уряду Росії опублікована на офіційному сайті правової інформації. Нові правила наберуть чинності 5 травня наступного року. Вирішити, як саме реалізовувати цю постанову, мають самі власники месенджерів.

Згідно з документом, месенджер має за номером телефону дізнатися у оператора зв’язку, чи є такий абонент. В Росії ж SIM-картки продають лише за паспортом, тому де-факто це означає припинення анонімного користування месенджерами у Федерації.

Так оператори знатимуть усі акаунти свої абонентів у месенджерах. Якщо абонент захоче розірвати договір з оператором, то компанія має поінформувати про це усі месенджери. Після цього користувачу треба буде знову проходити процедуру ідентифікації.

Закон, який зобов’язує месенджери ідентифікувати користувачів за абонентським номером, набув чинності ще 1 січня 2018 року. Про те, що Росія готує впровадження цензури в месенджерах, у січні писали російські ЗМІ. Але для ухваленого закону не було підзаконних актів, тому він не працював. За порушення норми про заборону анонімності в месенджерах для юридичних осіб передбачені штрафи до одного мільйона рублів.

Раніше месенджер Telegram повідомляв, що розкриватиме дані за рішенням суду, але обіцяв не співпрацювати з російськими спецслужбами. Перед цим  Роскомнагляд намагався заблокувати роботу Telegram. Відповідне рішення московський суд ухвалив 16 квітня.

У вересні ж «Ведомости» писали про те, що, згідно з дослідженням Deloitte, месенджери в Росії стають все популярнішими. Зокрема, у 2018 році ними користувались на 49% більше мешканців РФ, ніж попереднього року. Найбільш розповсюдженим був WhatsUp, другим йшов Viber, а третім — Skype.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.