В ООН відреагують на відключення інтернету під час мітингів в Москві

Міжнародна правозахисна група “Агора” звернулася до спецдоповідачів ООН через порушення російською владою одразу кількох положень Міжнародного пакту про громадянські та політичні права під час мирних демонстрацій у Москві в липні-серпні.

Фото: ВВС

Як повідомляє Роскомсвобода, незважаючи на мирний характер демонстрацій, поліцейські застосовували гумові палиці проти учасників, завдавали травм, перекривали вулиці, а також відключали мобійльний інтернет в районі проведення мітингів. 

Правозахисники у своєму зверненні наголошують, що сотні людей заарештували, а їхні персональні дані анонімно опублікували в мережі. 

“Офіс спецдоповідачів уже відреагував на звернення”, – повідомив глава “Агори” Павєл Чіков.

В правозахисній групі пояснили, що через звернення до спецдоповідачів неможливо змусити державу  виконувати ті чи інші дії, але в такий спосіб можна оперативно, впродовж кількох тижнів отримати отримати міжнародну реакцію. В той час як подібний розгляд в Європейському суді з прав людини зайняв би кілька років. 

Нагадаємо, численні акції протесту, що проводилися у серпні 2019 року російською опозицією, викликали занепокоєння влади РФ. Від компанії Google вимагали припинити використання відеосервісу YouTube для реклами масових заходів і погрожують у разі відмови вжити заходів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.