Новий додаток “Універсальний мобільний Банкінг” – небезпечний. Експерти з кібербезпеки усунули загрозу

Користувачі Facebook повідомляють про те, що “Універсальний мобільний Банкінг” – новий застосунок, що з’явився в Google Play 14 лютого 2018 року – використовується шахраями для того, щоб викрадати банківські дані користувачів.

скріншот

ОНОВЛЕНО 20.02.2018, 15.00 год

Важливу новину опублікувала українська компанія Cys-Centrum, що спеціалізується на проблемах кібербезпеки. Експерти розібрали кейс й вжили заходів задля мінімізації загрози. Зокрема, отримали дані, що змогли отримати зловмисники з допомогою застосунку “Універсальний мобільний банкінг” й передали їх банкам, щоб ті могли захистити клієнтів.

Компанія повідомила, що, судячи із записів, застосунок існував впродовж 13 днів й був завантажений й становлений на пристрої 6566 разів.

На даний момент загрози немає, із вчорашнього дня застосунок недоступний для завантаження та встановлення.

Звіт компанії Cys-Centrum можна переглянути за посиланням.

ОНОВЛЕНО 19.02.2018, 19.00 год

Користувачі Facebook повідомляють про те, що новий застосунок “Універсальний мобільний банкінг” може нести небезпеку й закликають не завантажувати його.

“Через Google Play розповсюджується застосунок “Універсальний мобільний банкінг”, основне завдання якого – крадіжка банківських даних корситувачів. Кількість завантажень вимірюється тисячами (можливо, цей показник “накручується” зловмисниками). Пильнуйте та користуйтесь лише офіційними застосунками тих фінансових установ, в яких ви обслуговуєтесь”, – зазначив користувач Єгор Папишев.

“ПриватБанк” вже попередив клієнтів про небезпеку. В офіційній заяві банку наголошується, що єдиним безпечним застосунком для клієнтів “ПриватБанку” є “Privat.24”.

“Будь-які сторонні “мобільні банкінги” – фішингові програми, створені для викрадання даних користувачів та їхніх коштів”, – йдеться в заяві прес-служби “ПриватБанку”.

Також у прес-службі “ПриватБанку” заявили, що більшість банків вже надіслали свої скарги в Google щодо застосунку.

Нагадаємо, Facebook верифікував низку офіційних сторінок українських відомств й урядовців.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.