В Києві розпочалися Дні українського інтернету 2018

сесія на тему кібербезпеки з учасниками молодіжного #igfua відбулася 27 вересня 2018 року

27 та 28 вересня 2018 року в Києві проходять Дні українського інтернету 2018 – вони об’єднують дві ключові події на одному майданчику – youth IGF та IGF UA як форуми з управління інтернетом, об’єднавши більш як 250 представників IT-cпільноти, журналістів, громадських активістів та представників уряду.

Ці заходи є продовженням серії Форумів, які проводяться в різних країнах світу з метою обговорення найбільш актуальних проблем розвитку інформаційного суспільства, консолідації зусиль органів влади, бізнесу, інтернет-спільноти, професійної та академічної еліти задля прискорення впровадження в життя досягнень інформаційних технологій, створення умов для всебічного розвитку інтернет-простору в інтересах суспільства.

Формат Днів українського інтернету був запропонований вперше для популяризації форумів з управління інтернету серед журналістів, правозахисників та користувачів інтернету. Формат IGF UA прийшов в Україну у 2010 році і базується на принципах мультистейхолдаризму, тобто участі трьох цільових груп – громадянське суспільство, уряд та IT-галузь.

Цього року під час Днів українського інтернету учасники обговорять наступні теми:
– Свобода та безпека в Інтернеті;
– Медіа в епоху Інтернету;
– Кібербезпека;
– Питання DNS;
– Дитина онлайн: безпека і захист;
– Захист інтелектуальної власності в цифровому просторі;
– Україна і реформа європейського законодавства в сфері електронних комунікацій;
– Технологія блокчейн;
– Захист цифрових прав.

З програмою заходу на 28 вересня можна ознайомитися в онлайні. Офіційні хештеги події – #igfua та #дніукраїнськогоінтернету. Організаторами Днів українського інтернету виступила низка організацій – Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Комісія з питань науки та ІТ Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП), RIPE NCC (RIPE Network Coordination Centre), Internet Society (ISOC), IGF Supporting Association (IGFSA), ГО «Інтерньюз-Україна», Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN).

ГО “Інтерньюз-Україна” та проект “Інтернет свобода” організовують дві тематичні панелі: Секція 1.2. Медіа в епоху Інтернету та секція  4.2. Захист цифрових прав. Модерує – Віталій Мороз.

Під час секції про медіа відбудеться панельна дискусія “Це вам не Wired. Хто і як пише про інтернет та технології в Україні?” за участі панелістів:

  • Дмитро Сизов, головний редактор InternetUA.com
  • Cтаніслав Юрасов, редактор Liga Tech
  • Андрій Бродецький, засновник Telegram-каналу «Технологии, медиа и общество»

Під час секції про захист цифрових прав відбудеться панельна дискусія “Як захищати право на вільний інтернет в Україні? Перспективи 2019-2020” за участі панелістів:

 • Максим Дворовий, юрист, ЦЕДЕМ
 • Оксана Максименюк, юристка, ІРРП
 • Павло Моісеєв, директор з правових питань ГО “Інтерньюз-Україна”
 • Ірина Чулівська, Лабораторія цифрової безпеки
 • Максим Тульєв, Інтернет Асоціація України

Також в рамках секції про захист цифрових прав медіа-юристка Антоніна Черевко з IMS проведе майстер-клас  “Інтернет та свобода слова в онлайні в європейському контексті. Як розуміти регуляції та цензуру: виклики та тренди?”

Для дистанційної участі в Днях українського інтернету користувачі можуть дивитися стріми двох паралельних потоків – зала Fusion та зала Snow. Оновлення про подію також публікуються на сторінці IGF UA у Фейсбуці.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.