В Криму арештовують та штрафують активістів за публікації в соцмережах

Суд в окупованому Криму заарештував кримськотатарського активіста Герая Куламетова на 10 діб «за публікацію відеоролика в 2012 році», а Кемала Сеітьяєва оштрафували на 1000 рублів за збереження пісні в одній із соціальних мереж. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє «Кримська солідарність».

Джерело фото – “Кримська солідарність”, ФБ

Суд в окупованому Криму заарештував кримськотатарського активіста Герая Куламетова на 10 діб «за публікацію відеоролика в 2012 році», а Кемала Сеітьяєва оштрафували на 1000 рублів за збереження пісні в одній із соціальних мереж.

«27-річному учаснику одиночного пікету, кримському татарину Куламетову Гераю суддя Михайлов виніс рішення про запобіжний захід у вигляді 10 діб ув’язнення «за публікацію відеоролика в 2012 році», – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що закінчився суд над другим затриманим сьогодні активістом Сеітьяєвим.

«Його притягли за статтею 20.9 КпАП РФ за те, що «зберіг у соціальній мережі «ВКонтакте» пісню Тимура Муцураєва».Оштрафований на 1000 рублів. Але громадськість абсолютно солідарна в тому, що вся ця «спецоперація» із залученням великої кількості силовиків – не з нелюбові до репертуару Муцураєва. Просто привід включити людину, а в даному випадку одиночного пікетника, до списку «екстремістів», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 18 січня 2018-ого ркоу в окупованому Криму пройшли затримання кримськотатарських активістів Куламетова і Сеітьяєва, яких звинувачують у поширенні “екстремістської інформації” в соціальних мережах.

Затримання відбулися після обшуків за місцем проживання активістів – Старий Крим, вулиця Октябрьська, 45 і Білогірськ, вул. Тополева, 7 відповідно. Під час обшуків у Куламетовав будинку перебували члени його сім’ї – двоє маленьких дітей, дружина, мати й рідна сестра.

«Він – один із пікетників 14 жовтня 2017 року і активно бере участь у суспільному житті свого народу. Відібрали телефони у мешканців будинку, вилучили процесор, всередині будинку й на вулиці велика кількість людей у масках. Під’їзд до будинку очеплено силовиками. До будинку підігнали автозак”, – повідомила «Кримська солідарність».

Нагадаємо, у Ялті  засудили українську активістку Ларису Китайську до двох років умовно за те, що “поширювала в Інтернеті русофобські ідеї”.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.