В деяких випадках є шанс відновити інформацію на комп’ютерах, уражених вірусом Petya

“Інтернет-свобода” писала раніше про те, що у разі, якщо ваш комп’ютер уражений вірусом Petya і дані повністю зашифровані, то відновити їх, швидше за все, неможливо. Однак якщо вірусові не вдалося завершити процес шифрування даних на вашому комп’ютері, то є шанс відновити інформацію, – повідомляє кіберполіція.

У повідомленні, яке розповсюдив департамент кіберполіції НПУ 2 липня 2017 року, зазначено: шанс відновити інформацію у комп’ютері є у двох випадках. 

“У процесі дослідження вірусу “Petya” та його шкідливу дію на комп’ютери виявлено декілька варіантів його втручання.

  • Перший – комп’ютери заражені і зашифровані (система повністю скомпрометована), відновлення вмісту вимагає знання закритого ключа;
  • Другий – комп’ютери заражені, частково зашифровані, Система розпочала процес шифрування, але зовнішні фактори припинили процес шифрування;
  • Третій – комп’ютери заражені, але при цьому процес шифрування таблиці MFT ще не розпочався”, – зазначили у поліції.

У двох останніх випадках є шанс відновити інформацію.  

“Що стосується першого сценарію – наразі не встановлено способу, який гарантовано проводить розшифрування даних. Вирішенням цього питання спільно займаються спеціалісти Департаменту кіберполіції, СБУ, ДССТЗІ, вітчизняних та міжнародних ІТ компаній”, – зазначили у кіберполіції.

У кіберполіції  навели рекомендації для поновлення доступу до враженої вірусом операційної системи за умов, якщо  процес шифрування було запущено, але зовнішні фактори (наприклад вимкнення живлення і т.і.) припинили процес шифрування; або якщо процес шифрування таблиці MFT ще не розпочався через фактори, які не залежали від користувача (збій у роботі вірусу, реакція антивірусного ПЗ на дії вірусу тощо).

Нагадаємо, експерти з цифрової безпеки стверджують, що кібератака на державні та приватні компанії по всій Україні була націлена не на отримання грошей. Хакери поширили вірус, аби атакувати критичну інфраструктуру країни. Petya A – це “wiper”, мета якого – знищити дані та завдати шкоди.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.