У Білорусі розпочали кримінальну справу за репост «ВКонтакте»

Це — перший подібний випадок у державі.

Влада республіки розслідує кримінальну справу щодо 33-річного мешканця Могильова. Стаття — за розпалювання расової, національної чи релігійної ворожнечі. Про це пише tjuornal.ru, посилаючись на видання «Могилевские ведомости», яке цитує представника місцевого райвідділу внутрішніх справ Єлєну Симонову.

За її словами, місцевий мешканець знайшов відео та картинки, які містили пропаганду та заклики до ворожих дій стосовно груп осіб за ознакою расової, релігійної чи мовної приналежності, після чого розмістив їх на своїй сторінці «ВКонтакте». Правоохоронні органи припускають, що чоловік зробив це навмисно.

«Цією дією могилевчанин публічно продемонстрував вказані файли та зробив можливим їх копіювання, та таким чином привернув увагу для формування та дотримання інтересу до цієї теми невизначеної кількості осіб, а після цього зберігав ці файли до виявлення їх співробітниками правоохоронних органів» — йдеться у повідомленні офіційного представника Могильовського райвідділу.

Відзначається також, що мешканець Могильова раніше притягувався до кримінальної відповідальності за хуліганство, а у момент вчинення злочину не працював.

Максимальне покарання за цією статтею — п’ять років позбавлення волі.

Раніше білоруські правозахисники вже повідомляли про вірогідне відкриття кримінальної справи проти журналіста та музиканта з Гродна Олександра Денісова за репост дворічної давнини, але пізніше з’ясувалося, що мова йде про адміністративний процес. Таким чином, «справа за репост» у Могильові може стати першою такою у Білорусі.

В Росії ж — інформує видання — кількість кримінальних справ за репости зросла до 500 на рік. Про це повідомив у вересні голова Верховного Суду РФ В’ячеслав Лєбєдєв. Суддя мав на увазі справи, відкриті за екстремізм через публікації у соцмережах. На початку жовтня Президент РФ вніс пропозиції щодо часткової декриміналізації статті, яка стосується постів у соцмережах.

Та тиждень тому звинувачена у образі почуттів віруючих через пости «ВКонтакте» росіянка Марія Мотузная покинула РФ та виїхала до Києва.

Нагадаємо, на початку вересня від кримчанки Еліни Мамедової, обвинуваченої у розпалюванні ненависті за публікацію «ВКонтакте», російські слідчі вимагали надати зразки ДНК, слини і голосу. Її адвокат припускав, що це потрібно для формування бази екстремістів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.