Уряд запропонував ввести новий податок для IT

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд ініціює створення Фонду IT Creative, який наповнюватимуть за рахунок нового податку для IT. Передбачається, що перехід на нову систему оподаткування буде добровільним для галузі.

Фото прес-центру Кабміну: прем’єр міністр Олексій Гончарук

Про це Гончарук заявив 4 вересня під час зустрічі уряду з експортною ІТ-індустрією. 

За словами прем’єр-міністра, новий податок на розвиток людського капіталу становитиме 1% у 2020 році і до 2024 року зросте до 5%. Обов’язковий перехід на нову модель оподаткування наразі не передбачається.

В уряді планують, що нова модель буде доступна тільки для ФОПів третьої групи, що мають ІТ-кведи.

За рахунок цього оподаткування і буде створено Фонд IT Creative. Очікується, що нове оподаткування принесе у 2020 році 0,5 млрд грн у бюджет нової  установи. 

Гончарук також пояснив, що кошти з Фонду будуть витрачатися на створення кампусів та курсів для ІТ-спеціалістів, фінансування стипендій студентів українських ВНЗ та на гранти для молодих вчених. А керувати Фондом мають представники галузі. 

“Галузь росте на 25-30 тисяч спеціалістів щороку, а університети випускають лише 16 тисяч студентів. Саме тому ми ініціюємо створення Фонду IT Creative. Фонду розвитку людського капіталу, який буде виховувати нових кваліфікованих спеціалістів для галузі”, – зазначив Олексій Гончарук.

За словами прем’єра, відповідний законопроєкт вже розроблено і найближчим часом він буде представлений у парламенті. 

Нагадаємо, кабінет міністрів України у 2020 році планує реалізувати план тотальної цифровізації України. Про це заявив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час зустрічі президента Зеленського з новим складом Кабінету міністрів, керівництвом парламенту та представниками правоохоронних органів у понеділок, 2 вересня 2019 року.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.