Уряд Великобританії створює регулятор для інтернету

Британська влада вирішила заснувати орган регуляції інтернету, який зобов’яже технологічні компанії нести відповідальність за контент користувачів на їх сайтах, — пише BuzzFeed з посиланням на власні джерела.

Передбачається, що наглядовий орган зможе застосовувати санкції щодо соціальних мереж за терористичний контент, агресивні висловлювання та інші заборонені матеріали. Британський регулятор також встановить часовий проміжок, за який соцмережі повинні будуть видалити протиправний контент. Крім того, регулятор введе обов’язкове підтвердження віку для користувачів Facebook, Twitter та Instagram.

Фото — neowin.net

Джерела уряду зазначили: такі дії спричинені тим фактом, що добровільний підхід для сприяння безпеці в інтернеті не дав очікуваного результату. Так, на початку 2018 року, коли попередній секретар міністерства культури Метт Хенкок запросив 14 технологічних компаній на переговори про безпеку в інтернеті, з’явилися лише представники чотирьох фірм. Міністри дійшли висновку, що добровільний підхід лише досягав прогресу щодо декількох технічних гігантів та лише у конкретних питаннях, таких як терористичний зміст.

Дії уряду також передбачають створення єдиної законодавчої бази для безпеки інтернету та підвищення юридичної відповідальності для сайтів, які є платформою для незаконного контенту. Соціальні медіа-компанії, у свою чергу, муситимуть підписати кодекс практики та нові вимоги щодо надання допомоги поліції у розслідуванні злочинної діяльності в інтернеті.

BuzzFeed також повідомив, що міністри розглядають створення ще одного нового регулятора для онлайн-реклами. Його повноваження включатимуть застосування суворих заходів для інтернет-реклами продуктів харчування та безалкогольних напоїв, які мають високу кількість солі, жиру або цукру.

В середині країни існують побоювання, що деякі з розглянутих заходів, включаючи блокування веб-сайтів, які не відповідають новим правилам, настільки суворі, що можуть призвести до значного спротиву. Проте в технічній галузі вже давно виникають сумніви щодо того, як буде працювати державне регулювання діяльності соціальних мереж, ресурсів, яких вона потребує для успішного виконання, і чи можна навіть запровадити правові рамки для компаній зі штаб-квартирою в США або в іншому місці.

У британському уряді підтвердили, що презентують свої напрацювання з інтернет-регулювання наприкінці 2018 року.

Нагадаємо, 17 вересня 2018 року Європейський суд з прав людини виніс рішення, згідно з яким програма масового електронного стеження британських спецслужб порушує Конвенцію з прав людини.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.