Уповноваженим із захисту державної мови став Тарас Кремінь

4 вересня 2019 року у відкритому конкурсі на посаду Уповноваженого із захисту державної мови переміг Тарас Кремінь.

Фото з відкритих джерел: Тарас Кремінь

Про це у своєму Facebook повідомила омбудсмен Людмила Денісова. Згідно зі статтею 50 Закону України “Про захист української мови як державної” до участі у конкурсі допустили 11 кандидатів, що мали відповідний освітній та професійний рівень. 

За законом кандидатуру Уповноваженого уряд призначає на 5 років. Комісія більшістю голосів рекомендувала для подання Кабінету міністрів кандидатуру Тараса Креміня. 

Тарас Кремінь – народний депутат Верховної Ради 8 скликання від “Народного фронту”, очолював підкомітет з освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. Як повідомила Денісова, Кремінь був співатором законів “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, а також ”Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

За законом про мову, який п’ятий президент Петро Порошенко підписав 15 травня 2019 року, ключовими завданнями Уповноваженого є забезпечення ефективної реалізації державної політики та моніторинг виконання законодавства про державну мову. У обов’язки Уповноваженого входить і накладання штрафу за порушення закону. 

Уповноважений із захисту державної мови також має призначити своїх представників.

Більше про основні зміни у законі про мову, які стосуються мережі Інтернет та ЗМІ, читайте на нашому сайті. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.