Український журналіст попросив політичного притулку в США

Журналіст сайту “Дорожній контроль” Віталій Косенко виїхав з України, назаконно перетнув разом з сім’єю мексикансько-американський кордон 3 серпня 2016 року і попросив політичного притулку в США. 

Про це повідомляє сайт ДК.

В Україні Віталій Косенко відомий завдяки Youtube-каналу vitalino1980, де публікуються відео з порушеннями українських правоохоронців, як вимагання хабарів чи незаконні зупинки на дорозі.

У січні 2016 року Косенко був затриманий співробітниками СБУ та прокуратури. Його звинувачували у вимаганні хабара у поліцейських за нібито непублікацію компроментуючих матеріалів за участі правоохоронців. Сам Косенко всі звинувачення відкидає.

У Запоріжжі #СБУ затримала на хабарі активіста громадського об'єднання "Дорожній контроль" Співробітники Служби безпек…

Опубліковано Служба безпеки України 26 січня 2016 р.

Віталій Косенко побоюється, що суд в Україні може засудити його до 4 років у’вязнення. Проти активіста порушено кримінальну справу за ст. 189. ч. 1 Кримінального кодексу України – “вимагання”.

Імміграційна служба США заарештувала активіста за незаконний перетин кордону, відправила до в’язниці, однак за півторама місяці відпустила на свободу, визнавши заяву про політичне переслідування обгрунтованою.

В США перебувають також інші журналісти видання “Дорожній контроль” Андрій Жуковель та Ростислав Шапошніков, засновник проекту.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.