Україна залишається країною з частково вільним інтернетом

Україна стала 33-ю у світовому рейтингу інтернет-свободи, розташувавшись у середині списку з 65 країн. Щорічний рейтинг свободи інтернету опублікував Freedom House.

Інфографіка: Freedom House

Дослідження проводили у 65 країнах. Бали нараховуються за перешкоди до доступу, обмеження контенту та порушення прав користувачів. Всього параметрів оцінювання 9. Найкраща ситуація — у Естонії та Ісландії: в них по 6 балів. Наступна — Канада з 15 балами. В цих країнах не зафіксували випадків державної цензури чи тиску на мережевий контент. Найгірша ж ситуація — у Китаї, Ірані та Сирії.

Україна на 33 позиції з 45 балами зі 100. Кількість залишилась такою ж, як і минулого року. Її найближчий конкурент у рейтингу — Малайзія, у якої теж 45 балів. Поряд — Казахстан із 62 балами, Білорусь та Росія. Лідер Євразії – Грузія із 25 балами.

Також Україна увійшла у п’ятірку країн з найсильнішим рівнем падіння інтернет-свободи за останні кілька років. Разом з нею такими стали Камбоджа, Венесуела, Туреччина та Єгипет. У 2014 держава мала 33 бали.

Freedom House пояснює таку динаміку наслідками захисту громадян від «конфлікту з проросійськими сепаратистами та інформаційної війни з Кремлем». Також на рейтинг вплинуло блокування популярних російських сайтів.

Ще Freedom House враховує і випадки, коли громадян України засуджували до ув’язнення за звинуваченнями у «закликах до екстремізму та сепаратизму». Останній фактор – проблеми зі зв’язком на окупованих територіях і напади на журналістів «з обох боків конфлікту».

Загальна ж картина наступна: у 26 країнах ситуація погіршилась, у 19 зафіксовані позитивні зміни.

Нагадаємо, нещодавно у комітеті Верховної Ради України повернулись до обговорення законопроекту №6688, яким в Україні можуть дозволити блокування сайтів без рішення суду.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.