Україна втратила два пункти у річному рейтингу швидкості інтернету

Країна втратила по дві позиції у загальносвітовому рейтингу швидкості мобільного та фіксованого інтернету. Показники опублікував speedtest.net. Тепер держава посідає 75 місце за темпами передачі даних у мобільних мережах, та 47 — за швидкістю фіксованого.

Дані аналізували за рік — з початку жовтня 2017 до кінця вересня поточного року. При цьому найнижча швидкість у мобільних мережах спостерігалася на початку перевірки, наприкінці ж вона зросла більш ніж вдвічі. Темпи передачі даних з фіксованого інтернету залишалися майже незмінними. Завантаження даних у мобільних мережах вдвічі швидше передачі, у дротових ці показники майже рівні. Нині цифри такі: завантаження з мобільного — 18 мегабіт на секунду, передача — 9 мегабіт на секунду, швидкість стаціонарних мереж — 39 мегабіт на секунду.

Всього у рейтингу мобільного інтернету — 124 країни, стаціонарного — 130. Середньосвітовий показник завантаження мобільних даних — 23 мегабіти на секунду, дротових — 49 мегабіт.

Перше місце у «сотовому» рейтингу посідає Норвегія з показником втричі вищим, ніж в Україні — 67 мегабіт на секунду. Найшвидший стаціонарний інтернет у Сінгапурі — 184 мегабіти. Також мобільні оператори забезпечують миттєву передачу даних у Ісландії, Сінгапурі, Арабських Еміратах та Австралії. Кабельні мережі найефективніші ще у Гонконгу, Румунії та Угорщині.

Найгірша швидкість передачі мобільних даних — у Гані, Афганістані та Таджикістані: від чотирьох до шести мегабіт на секунду. Останні місця у стаціонарному рейтингу — у Венесуели та Алжиру.

Сусіди України у «мобільному» рейтингу — Малайзія та Монголія. Остання за останній рік додала до швидкості мобільного 17 пунктів. Ще подібний прорив забезпечили Чорногорія та Фіджі — +15 та +19 пунктів за рік.

Найбільше ж просунулись у розвитку темпів стаціонарного інтернету Малайзія, Панама і Хорватія. Тут сусідами України стали Італія та Уругвай.

Нагадаємо, цього року Україна стала країною з найдешевшим інтернетом у світі. В опублікованому сайтом Numbeo.com рейтингу цін на широкосмуговий доступ в інтернет за цей рік 6 останніх місць з найдешевшим доступом в інтернет зайняли міста з України. Всього у оцінюванні брали участь 547 міст. Ціни в Україні дорівнювали 3–5 доларів. Тоді найдорожчим інтернет визнали у столиці Ефіопії Аддіс-Абебі (245 доларів), а найдешевшим — у Сумах (80 доларів).

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.