Україна перебуває в п’ятірці країн з найдешевшим у світі мобільним інтернетом – дослідження

Україна зайняла четверте місце в рейтингу країн з найбільш дешевим мобільним інтернетом. Усього в дослідженні Worldwide mobile data pricing було проаналізовано вартість послуг мобільних даних у 230 країнах світу. Попереду України опинилися Індія, Киргизстан та Казахстан. Дослідження провела британська компанія Cable.co.uk спільно з міжнародною консалтинговою компанією BVA BDRC.

інтерактивна карта з даними дослідження щодо вартості мобільного інтернету в світі – дані на листопад 2018

Відповідно до даних дослідження, користувачі найменше платять за послуги мобільного інтернету в Індії. Середня ціна за 1 Гб мобільного трафіку тут не перевищує 0,26 долара – стверджують дослідники з Сable.co.uk. Дослідження відображає вартість послуг станом на листопад 2018 року. Вибірка дослідників у кожній країні становила всередньому 15-20 тарифних планів з огляду на наявність пропозиції від операторів. Дані по Україні сформовані на основі 12 тарифних планів – зазначено в дослідженні.

Киргизстан посів другу сходинку в рейтингу. Жителі цієї центральноазійської країни платять за 1 Гб мобільних даних всередньому 0,27 долара.

Казахстан посів третє місце, хоча ціна за аналогічний пакет мобільних даних тут майже вдвічі дорожча від країни-сусіда Киргистану. Казахи платять 0,49 долара за 1 Гб мобільного інтернету.

Наступною є Україна. Четверте місце в рейтингу їй гарантувала середня вартість мобільного інтернету у 0,51 долара за 1 Гб.

Варто нагадати, що жителі України отримали доступ до мобільного інтернету за технологією 4G тільки рік тому, після того як у січні 2018 року оператори мобільного зв’язку викупили ліцензії на надання послуг 4G в діапазоні 2600 МГц. У березні того ж року, перші оператори запустили пуслугу 4G.

  1. Індія – 0,26 долара за 1 Гб мобільного інтернету
  2. Киргизстан – 0,27 долара за 1 Гб мобільного інтернету
  3. Казахстан – – 0,49 долара за 1 Гб мобільного інтернету
  4. Україна – 0,51 долара за 1 Гб мобільного інтернету
  5. Руанда – 0,56 долара за 1 Гб мобільного інтернету

Разом з тим, проведене дослідження оперує середніми показниками вартості мобільного інтернету. Хоча в Індії середня вартість складає 26 американських центів, абоненти деяких мобільних операторів можуть отримати найдешевший пакет 1 Гб мобільного інтернету усього лиш за 2 центи. Тоді ж як в Україні найдешевший 1 Гб можна придбати за 21 цент.

Середня ціна на 1 Гб мобільного інтернету у світовому масштабі становить $8,53. Усього британці дослідили 6313 тарифних планів у 230 країнах. Не були отримані дані про мобільний інтернет в деяких країнах, таких як Північна Корея, Венесуела, Північний Судан, Тувалу та інші країни.

зведена табличка дослідження, що паказує дані щодо перших 25 країн

В дослідженні є свої аутсайдери – країни з найдорожчим інтернетом. До цього переліку увійшли не тільки закриті країни з недемократичними режимами, але й розвинуті європейські країни, зокрема й Греція (224 місце – $30,04 за 1 Гб), Кіпр (213 місце – $20,25), Швейцарія (212 місце – $20,22).  П’ятірка країн з найбільш дорогим мобільним інтернетом виглядає наступним чином:

  1. Зімбабве – 75,2 доларів за 1 Гб мобільного інтернету
  2. Екваторіальна Гвінея – 65,84 доларів за 1 Гб мобільного інтернету
  3. Острів Святої Олени – 55,47 доларів за 1 Гб мобільного інтернету
  4. Фолклендські острови – 47,39 доларів за 1 Гб мобільного інтернету
  5. Джибуті – 37,92 доларів за 1 Гб мобільного інтернету.

Схоже дослідження компанія Coble.co.uk робила у 2017 році, вимірюючи вартість широкосмугового інтернету у світі. Тоді Україна посіла друге місце в рейтингу серед країн з найменшою вартістю інтернету, поступившись тільки Ірану. За даними британських дослідників, середня вартість Інтернет-послуг в Україні станом на 2017 рік становила $5,52 на місяць.

Разом з тим, у 2018 році ще одне дослідження зробила компанія Nubeo, визначивши, що в Україні пропонують найбільш дешевий інтернет в світі з пакетами послуг за $3–5 в місяць. Жителі Сум та Львова могли придбати найдешевший широкосмуговий інтернет за $3.02 та $3.94 в місяць.

Нагадаємо, рік тому разом з редакцією видання “Лівий берег” ми досліджували, хто контролює ринок мобільного інтернету в Україні.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.