Українці не почали масово користуватись VPN-сервісами. Чому?

Після указу президента України, яким вводилось в дію рішення РНБО про санкції щодо російських соціальних мереж, частина українців почала користуватись VPN-сервісами для обходу заборони. Але, попри очікування багатьох фахівців, українці не пішли масово у VPN-сервіси і частка трафіку з VPN припинила ріст, – передає Watcher.

Одразу після 18 травня було зростання трафіку в Рунет оз боку користувачів Нідерландів, США та Німеччини. Це означає, що українці почали використовувати VPN сервіси, які перекидають трафік з України в Росію саме через вище названі країни.

За даними Liveinternet ріст трафіку склав 2,5 млн користувачів. Варто зауважити, що Liveinternet не вміє ідентифікувати одного й того ж користувача, який заходить в інтернет з різних пристроїв. В результаті частина користувачів врахована двічі, а іноді й більше разів. Ймовірно, що реальних користувачів VPN-сервісів є десь від 1,5 до 2 млн. 

Однак на сьогодні кількість користувачів VPN припинила ріст:

 

Чому ж попри очікування багатьох фахівців українці не пішли масово у VPN-сервіси, і частка трафіку з VPN припинила ріст?

Ймовірно, на це вплинула тарифна політика мобільних операторів, які мали деякі тарифні пакети 3G-зв’язку, в яких трафік у ВКонтакте та Одноклассники не тарифікувався. Після блокування операторами доступу до російських соцмереж, використання VPN-сервісів призводило до суттєвого зростання витрат для користувачів на зв’язок. А це для великої частини українців могло стати вагомим аргументом.

До речі, ще один цікавий факт – Україна нарешті поступилась другим місцем Казахстану за кількістю користувачів, які заходять на сайти Рунету (навіть з врахуванням трафіку з VPN-сервісів). І є тенденція до зростання відриву, адже трафік з України продовжує падати:

Нагадаємо, Інтернет-асоціація України застерегла українців від використання неперевірених програм для обходу блокування російських сайтів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.