Україна відповіла Раді Європі щодо нападів на журналістів під час сутичок під Верховною Радою у березні

Україна надала відповідь Раді Європі щодо ситуації з нападами на журналістів під час розгону наметового містечка під Верховною Радою 3 березня 2018 року. Про це йдеться на сайті міжнародного відомства, передає «Громадське».

фото з відкритих джерел

«Служба безпеки бере участь кримінальному провадженні. Досудове слідство триває. Національною поліцією була порушена кримінальна справа щодо насильства проти трьох журналістів та перешкоджанню їхній діяльності», — йдеться у документі.

Як згадується у відповіді української сторони, тоді під час заворушень під Радою постраждали журналісти «Радіо Свобода», «Громадського телебачення» та журналіст видання Insider.

«Україна засуджує будь-яке втручання у професійну діяльність журналістів та фізичне чи будь-яке інше насильство проти них», — додається у повідомленні.

Нагадаємо, 3 березня під стінами Верховної Ради відбулися сутички між правоохоронцями та мітингувальниками. Під час висвітлювання цих подій кореспонденту «Радіо Свобода» Сергію Нужненку розпилили в обличчя газовий балончик.  Журналісту діагностували хімічний опік. Також про застосування сили до себе з боку правоохоронців заявили у Facebook журналіст «Громадського» Богдан Кутєпов та «Інсайдера» Влад Красінський.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.