Україна прагне долучитися до вироблення глобальної політики боротьби з російською пропагандою та фейками. Обговорення в ООН

ООН має посилити зусилля в контексті вироблення глобальної політики боротьби із фейками і пропагандою. Про це йшлося під час обговорення феномену російської пропаганди та фейкових новин у рамках роботи 40-ї сесії Комітету ООН з питань інформації в штаб-квартирі ООН 9 травня, повідомляється на сайті Постійного представництва України при ООН у Нью-Йорку.

фото з відкритих джерел

Під час заходу було зазначено, що пропаганда та фейкові новини є елементами гібридної війни, яку веде Росія проти України та інших держав світу.

Також, як повідомляється на сайті представництва, у штаб-квартирі ООН було наголошено, що «за понад чотири роки протидії російській агресії українська сторона накопичила чималий досвід та розробила інструменти для боротьби із російською пропагандою і фейковими новинами».

«Як засвідчило засідання, цей досвід є цікавим для міжнародного співтовариства, адже Росія шляхом дезінформації намагається впливати на внутрішню ситуацію в різних куточках світу», – йдеться на сайті.

У ході дискусії висловлювалися також думки про те, що ООН має посилити зусилля в контексті вироблення глобальної політики боротьби із фейками і пропагандою.

З  презентаціями виступили представники українських неурядових організацій StopFake.org та VoxUkraine. Модерувала дискусію речник МЗС України Мар’яна Беца. Окрім делегацій держав-членів ООН, на заході також були присутніми ветеранки «Невидимого Батальйону» — українського документального кіноальманаху про жінок в умовах бойових дій.

Нагадаємо, 22 лютого 2018 року відбулася конференція щодо регулюванння інтернету в Україні. Ключові тези дискусії знаходьте тут (частина 1) та тут (частина 2).

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.