У WhatsApp відхилили запит індійського уряду про відключення шифрування в месенджері

Звернення до компанії WhatsApp про відстежування повідомлень прийшло з індійського Міністерства електроніки і IT на минулому тижні. В ньому був запит на надання можливості відстеження джерел поширення неправдивих повідомлень, через які в Індії були десятки випадків насильств та вбивств.

У компанії WhatsApp вказали, що виконання цього прохання підірвало б основну цінність сервісу — захисту конфіденційності користувачів.

«Ми як і раніше глибоко віддані конфіденційності та безпеки людей, тому ми будемо продовжувати підтримувати шифрування для всіх наших користувачів», — йдеться в повідомленні компанії.

Надання можливості відстеження повідомлень, швидше за все, означало б відключення шифрування повідомлень. Месенджер шифрує всі тексти і медіа-файли, якими користувачі обмінюються один з одним, в результаті, компанія не має технічної можливості прочитати зміст повідомлень між двома або кількома користувачами.

Справа в тому, що починаючи з квітня 2018 року близько 20 осіб було вбито в Індії через чутки про викрадення дітей. У всіх цих випадках, кажуть в поліції, чутки з фотографіями поширювалися через повідомлення в WhatsApp.

Розслідування цих інцидентів показали, що люди часто пересилали неправдиві повідомлення або підроблені відео великим групам, а після цього агресивно налаштовані натовпи людей збиралися і нападали на незнайомців.

Деякі обмеження WhatsApp все-таки ввів для користувачів в Індії — не більше 5 пересилань повідомлення (раніше ліміт становив 250), також видалив кнопку швидкого пересилання, яка знаходилася поруч з фото і відео, та дозволяла людям миттєво пересилати повідомлення своїм контактам. У компанії вважають, що ці зміни ускладнять пересилання даних і теоретично сповільнить поширення дезінформації.

В Індії понад 400 мільйонів інтернет-користувачів і більше 300 мільйонів користувачів смартфонів. Близько 250 мільйонів обмінюються повідомленнями через WhatsApp. Велика частина цих громадян стали користувачами зовсім недавно і багато хто з них наївні та мають тенденцію вірити всьому, що вони бачать в інтернеті.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.