У Верховній Раді зареєстровано законопроект про обіг криптовалют

У п’ятницю, 6 жовтня 2017-ого року, група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект закону №7183 «Про обіг криптовалюти в Україні».

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Авторами законопроекту виступили Ірина Єфремова, Людмила Денисова, Ігор Котвіцький, Світлана Войцеховська («Народний фронт») та Іван Рибак («Блок Петра Порошенка»).

Зазначимо, що текст закону наразі відсутній.

Скріншот зі сторінки сайту Верховної Ради України

31 серпня Рада фінансової стабільності обговорила статус криптовалюти в Україні і дійшла висновку, що треба ухвалити окремий законопроект, який визначить статус біткоінів та інших криптовалют.

«Нам не потрібно створювати «міністерство» для регулювання криптовалют. Але ми повинні забезпечити для бізнесу можливість залучати гроші через ці інструменти, і повинні дати гарантії безпеки для інвесторів, які хочуть вкладати в ці фінансові інструменти. Такі правила та захист не дозволять перетворити біткоіни, токени, тощо, в «сміття», в яке перетворилися українські акції», — зазначив глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) Тимур Хромаєв.

Водночас, Національний банк заявив, що визначився зі статусом криптовалюти і не визнає її ані валютою, ані платіжним засобом.

Нагадаємо, 5 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект #2126а про основні засади забезпечення кібербезпеки України у повторному другому читанні. За відповідне рішення проголосували 257 народних депутатів. “Правку Лук’янчука” щодо “технологічної інформації”, проти якої виступали медійні громадські організації та ініціативи, вилучено із тексту законопроекту.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.