У справі Finance.ua допити проводить департамент СБУ

Прокурор у справі Finance.ua доручив проводити допити працівникам департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, які за сферою діяльності такі злочини розслідувати не повинні. Допити співробітників, які під час обшуків Finance.ua були у офісі, тривають з 14 травня.  Про це повідомляє Internet.ua з посиланням на лист Finance.ua до Інтернет асоціації України.

У листі йдеться, що “зі слів адвокатів, деякі працівники департаменту СБУ поводили себе по хамськи, кричали та погрожували”.

Як повідомляє Internet.ua, питання вилученої місяць тому під обшуків техніки досі не вирішене. Скарги адвокатів до Голосіївського суду про повернення майна потрапили до судді Олександри Колдіної, яка раніше винесла ухвалу про обшук.

У редакції зазначають, що звернулися до бізнес-омбудсмена та до Інтернет-асоціації України, членом якої є Finance.ua, з проханням допомогти компанії. У свою чергу в ІнАУ направили відповідні листи Генеральному прокурору, Главі національної поліції і Главі СБУ з проханням надати інформацію з роз’ясненням дій правоохоронців. ІнАУ просить призначити службове розслідування та повернути вилучену техніку редакції.

Нагадаємо, 24 квітня поліція і прокуратура проводили обшуки у редакції Finance.ua і вилучили робочі комп’ютери та сервери. Як повідомили раніше у редакції, правоохоронці вважають, що Finance.ua нібито під виглядом фінансової організації зв’язалася з якимось «потенційно потерпілим», якому був потрібен кредит, і попросила зробити «страховий внесок в розмірі 15%» для отримання позики, а потім вивела отримані гроші в офшори. У редакції вважають звинувачення абсурдними та заявляють, що обшуки проходили з порушеннями, які зафіксував адвокат.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.