У Росії заборонили користуватися месенджерами анонімно

З 5 травня у Росії почали діяти правила ідентифікації користувачів месенджерів, відповідно до яких для користування сервісом потрібно підтвердити номер телефону.

Фото з відкритих джерел

Наприкінці минулого року документ про нові правила ідентифікації користувачів у месенджерах підписав Дмитро Мєдвєдєв, голова уряду Росії.

Як повідомляє Радіо Свобода, відтепер месенджер надсилатиме оператору запит для ідентифікації користувача у абонентській базі даних. Для підтвердження особистості абонента оператор матиме 20 хвилин.

Після ідентифікації користувача у базі даних оператора, з’являтиметься інформація про те, яким месенджером користується абонент. Месенджер у свою чергу присвоюватиме кожному користувачеві унікальний код. У випадку зміни номера телефону, ідентифікацію користувач буде змушений пройти повторно.

Якщо ж оператор не знайде номера телефону користувача у своїй базі, сервіс заборонить йому надсилати повідомлення.

Нововведення означатиме, що відтепер спілкування російських користувачів у месенджерах перестане бути анонімним, а кожну людину легко можна ідентифікувати через запит у оператора.

Мобільні оператори МТС, Білайн, Мегафон, Tele2 вже заявили, що готові виконувати нові правила, натомість Facebook Messenger, Whats App, Instagram і Viber ситуацію не коментують.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін 1 травня 2019 року підписав закон про суверенний рунет, який вступить в силу через півроку, а деякі його положення з 2021 року.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.