У Росії Твітеру та Фейсбуку влаштують перевірку

В грудні 2018 року російський «Роскомнадзор» направить лист компаніям Twitter і Facebook, щоб уточнити, чи виконують вони закон про зберігання персональних даних на території РФ.

Про це повідомив глава «Роскомнадзора» Олександр Жаров під час форуму «Спектр-2018»:

«Ось закінчиться друге півріччя, я поставив собі термін 15 грудня, напишу листа відповідно: скажіть, де зберігаються ці дані? Вони мені щось дадуть. Те ж саме зроблю стосовно Facebook. Тобто я до кінця року, як і обіцяв, це зроблю. Наскільки я знаю, вони цю роботу ведуть».

За його словами, Twitter вже обіцяв «Роскомнадзору», що в другій половині 2018 року локалізує дані російських користувачів на території Росії. Жаров уточнив, що ці листи й стануть «початком перевірки» компаній.

«Ми їх інструментально ніколи не перевіряємо, тобто приходимо та запитуємо у власника серверних потужностей, чи є договір з Twitter. Далі вже не наша робота починається. Далі ті, хто займається оперативно-розшуковою діяльністю, якщо вони вважають, що персональні дані витікають, що не локалізовані тощо. Тому це, по суті справи, початок перевірки буде».

З 1 вересня 2015 року в Росії набув чинності закон про персональні дані, що зобов’язує російські та зарубіжні компанії зберігати персональні дані росіян на серверах, розташованих на території країни. Контролювати дотримання норм доручено «Роскомнадзору».

Нагадаємо, в квітні 2018 року, Жаров заявив, що відомство готове заблокувати Facebook до кінця 2018 року, якщо компанія не виконає закон про локалізацію персональних даних.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.