У Росії планують ввести поняття “Інтернет-злочин”

Комітет Ради Федерації Росії схвалив пропозицію офіційно закріпити поняття “Інтернет-злочин”. Така ініціатива з’явилася у доповіді про діяльність російського омбудсмена за 2018 рік Тетяни Москалькової.

Фото Інтерфакс: Тетяна Москалькова, російський омбудсмен 

Москалькова пропонує визначити, що саме є злочином у Інтернеті, щоб “уникнути безпідставного обмеження права на свободу слова та притягнення громадян до фактично безпідставної кримінальної та адміністративної відповідальності”, пише Роскомсвобода.

Комітет також підтримав ще одну пропозицію Москалькової про вдосконалення правового регулювання роботи різних месенджерів. Члени комітету зазначають, що оскільки більшість таких програм є власністю приватних компаній, важелі впливу на їхню роботу у відповідних органів “об’єктивно обмежені”.

Російський омбудсмен Москалькова переконана, що необхідне “якісне правове регулювання використання таких месенджерів як WhatsApp, Viber, Telegram та інших”. Вона також додала, що законодавчі норми у цій сфері нечіткі. Крім того, порядок регулювання програм для обміну повідомленнями, у яких не потрібна авторизація через номер телефону, та корпоративних месенджерів не визначений у РФ.

Нагадаємо, хакери зламали сервери підрядника спецслужб Росії та передали вкрадену інформацію журналістам. ФСБ РФ втратили 7,5 терабайт даних про таємні проєкти з деанонімізації користувачів браузера Tor, який дозволяє залишатися у мережі анонімно, та про відокремлення Інтернету в РФ від глобальної мережі. Кіберзлочинці також оприлюднили назви проєктів ФСБ – Аріон, Надія, Стосунки, Гривня.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.